Голова фракції СН Давид Арахамія: Нового генпрокурора призначать в найближчі 10 днів

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що новий генеральний прокурор буде призначений протягом 10 днів. Після цього вже новий генпрокурор займеться призначенням керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це він написав у Telegram.

«Для того, щоби з цим питанням не було жодних затримок, хочу звернутися до Конкурсної комісії з обрання керівника САП із проханням завершити усі необхідні процедури у 10-денний строк», — написав Арахамія.

  • Увечері 17 липня вийшли два укази президента — про відсторонення генпрокурора Ірини Венедіктової та про усунення від обовʼязків голови СБУ Івана Баканова. Поки обовʼязки генпрокурора виконуватиме заступник Венедіктової Олексій Симоненко, а голови СБУ — перший заступник Василь Малюк.
  • 18 липня Зеленський подав до Ради подання на звільнення Венедіктової та Баканова. Уранці 19 липня президент звільнив заступника голови Служби безпеки та змінив начальників СБУ в пʼяти областях.
  • 19 липня комісія визначила переможця конкурсу на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури — це детектив НАБУ Олександр Клименко. На посаду його має затвердити генеральний прокурор.