У Великій Британії скасовують вимогу носити маски та COVID-паспорти

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:

У Великій Британії вирішили скасувати заходи боротьби з коронавірусом, включаючи вимогу носити захисні маски, перебувати на самоізоляції, працювати з дому, а також сертифікати про вакцинацію.

Про це заявив прем’єр-міністр країни Борис Джонсон під час виступу в парламенті 19 січня.

«У країні загалом ми продовжуватимемо пропонувати використовувати маски для обличчя в закритих або людних місцях, особливо коли ви контактуєте з людьми, яких зазвичай не зустрічаєте, але більше не буде кримінальної відповідальності для будь-кого, хто вирішить не носити їх», — сказав він.

За словами Джонсона, вже відзавтра, 20 січня, не будуть вимагати носити маски у шкільних класах.

Окрім цього, з наступного четверга, 27 січня, у Британії скасують вимогу щодо COVID-сертифікатів.

«Організації, звичайно, можуть добровільно використати COVID-пропуск, але ми припинимо обовʼязкову сертифікацію статусу COVID в Англії», — сказав Джонсон.

Також британський прем’єр підтвердив намір скасувати вимогу щодо самоізоляції «найближчими тижнями», але зауважив, що поки люди, в яких буде позитивний результат тесту на коронавірус, повинні будуть перебувати на самоізоляції.

«Чинність положень про самоізоляцію закінчується 24 березня, і я дуже сподіваюся, що не продовжуватиму їх», — заявив він.

Окремо Джонсон повідомив, що також буде переглянуто правила подорожей.

Зазначимо, раніше прем’єр-міністр Британії потрапив у скандал через вечірку, яка відбулася під час дії карантинних обмежень.