У Південно-Африканській Республіці заявили, що регіон Гаутенг, де вперше виявили новий штам коронавірусу «Омікрон», уже пройшов пік захворюваності. Рівень госпіталізації та смертності там був нижчий, ніж під час попередніх хвиль.
Про це пише Reuters.
Учені зазначають, що викликана «Омікроном» хвиля справді спричиняла значно більшу кількість хворих, але водночас меншу летальність. Вони підкреслюють, що для точних даних потрібно провести додаткові дослідження. До того ж, це висновок щодо ситуації в ПАР — в інших країнах штам «Омікрон» може поводитися інакше.
У ПАР не запроваджували жорстких карантинів через новий штам, а уважно стежили за рівнем госпіталізації. За перші чотири тижні поширення «Омікрону» кількість нових випадків суттєво зросла, як порівняти з іншими хвилями, однак частка госпіталізованих хворих становила 5,7% проти понад 13%, що була раніше.
Згодом частка госпіталізованих і померлих знизилася до 5,6%, тоді як під час попередніх хвиль цей показник сягав 19%. Також, за даними медиків, 87% померлих від коронавірусу були невакциновані або вакциновані одною дозою.
- Наприкінці листопада в Південній Африці виявили новий штам коронавірусу, який назвали «Омікрон». ВООЗ одразу внесла його до категорії небезпечних, на рівні зі штамами «Альфа», «Бета», «Гамма» та «Дельта». Усе через велику кількість мутацій, їх в «Омікрону» майже 50.
- У Європі очікують, що «Омікрон» до лютого стане домінантним штамом. В Україні його виявили 18 грудня.
- На сьогодні достеменно відомо, що існуючі вакцини від коронавірусу менш ефективні проти штаму «Омікрон». Виробники рекомендують колоти три дози замість двох.