Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило проєкти договорів про гарантії безпеки. Один із них має бути підписаний зі США, а інший — з НАТО.
Про це пише пресслужба МЗС РФ.
Документи містять переважно однакові вимоги як до США, так і до інших країн-членів НАТО. Однією з основних вимог є гарантії нерозширення Альянсу. У проєкті договору зі США наголошується лише на нерозширенні НАТО на схід та в колишні пострадянські країни, натомість проєкт договору з НАТО виключає будь-яке розширення Альянсу.
Росія пропонує домовитися про те, що всі підписанти документів мають поважати безпеку один одного, не розміщувати ракети середньої та малої дальності за кордоном, а також не використовувати інші держави для підготовки нападу на будь-яку зі сторін.
Окремо Росія просить США не створювати військові бази на територіях пострадянських країн та не розгортати ядерну зброю за кордоном.
- 7 грудня між президентом США Джо Байденом і президентом РФ Володимиром Путіним відбувся відеодзвінок, під час якого вони обговорили загрозу вторгнення військ Росії в Україну. Байден закликав до мирної деескалації та попередив про серйозні санкції. Путін просив гарантії від США щодо нерозширення НАТО на схід.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що діалог президентів уможливив «стримування» ситуації навколо України. Президент Володимир Зеленський теж позитивно оцінив відеорозмову лідерів США і Росії.
- 9 грудня Володимир Зеленський провів розмову з Джо Байденом. Президенти обговорили підтримку України на тлі агресії РФ і скоординували позиції щодо подальших кроків у пошуку шляхів до миру на Донбасі. У Білому домі назвали розмову «дуже теплою», вона тривала 90 хвилин.