США зволікають з передачею Україні узгодженої військової допомоги на суму в $200 мільйонів. Адміністрація президента Джо Байдена хоче вплинути на президента РФ Володимира Путіна дипломатичним шляхом.
Про це з посиланням на власні джерела повідомляє телеканал NBC.
Протягом останніх місяців Україна отримала від США низку військової допомоги, зокрема 9 грудня до України прибули ще 30 ракетних установок Javelin і 180 ракет до них.
Однак значну частину зброї на загальну суму в $200 мільйонів адміністрація Байдена вирішила «притримати», щоб домовитися з Путіним за допомогою дипломатії.
За даними трьох джерел видання, у США за останні тижні підготували масштабний пакет військової допомоги Україні, але досі зволікають з її передачею, попри неодноразові заклики з боку української влади. Ще одне джерело зазначило, що у США є також і значно більший пакет допомоги на випадок російського вторгнення.
Затримку поставок джерела пов’язують з бажанням Вашингтону досягти деескалації ситуації дипломатичним шляхом. Пакет допомоги на $200 мільйонів готовий уже щонайменше три-чотири тижні. Очікувалося, що Байден затвердить його минулого тижня, але у США вирішили це питання поки відкласти.
Під час візиту до США міністра оборони Олексія Резнікова Україна просила надати системи протиповітряної оборони, протикорабельні ракети, боєприпаси та радіолокаційні системи. США спочатку відповіли на цю пропозицію ствердно, але так і не надали допомоги.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що діалог президентів уможливив «стримування» ситуації довкола України. Президент Володимир Зеленський теж позитивно оцінив відеорозмову лідерів США і Росії.
- 9 грудня Володимир Зеленський провів розмову з Джо Байденом. Президенти обговорили підтримку України на тлі агресії РФ і скоординували позиції щодо подальших кроків у пошуку шляхів до миру на Донбасі. У Білому домі назвали розмову «дуже теплою», вона тривала 90 хвилин.
- Крім того, 9 грудня відбулося засідання ТКГ щодо Донбасу, на якому Росія відхилила всі ініціативи української делегації. Україна закликала відновити роботу усіх КПВВ, що існують уздовж лінії зіткнення, відкрити два додаткові пункти пропуску біля Золотого та Щастя та доопрацювати план розмінування. Також українська сторона запропонувала затвердити додаткові ділянки розведення сил і засобів.