«Газпром» пригрозив Молдові зупинити газопостачання через дві доби

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:

Російська компанія «Газпром» пригрозила припинити постачання газу до Молдови через 48 годин — через затримку в оплаті за паливо.

Про це заявив представник «Газпрому» Сергій Купріянов, повідомляє Интерфакс.

«Черговий термін поточних платежів — сьогодні, 22 листопада. У звʼязку з цим сьогодні «Газпром» відповідно до контракту повідомив молдавську сторону, що через 48 годин постачання газу до Молдови буде зупинено», — сказав він.

За словами Купріянова, Молдова не виконує взяті на себе зобовʼязання.

«Маючи на увазі складну, дуже складну ситуацію в економічному та фінансовому становищі Молдови, керуючись прагненням зберегти для Молдови можливості виплати її боргових зобовʼязань щодо «Газпрому», а також позицію президента Росії, до якого молдовська сторона неодноразово зверталася за сприянням, «Газпромом» було ухвалено рішення підписати контракт практично на умовах молдовської сторони, але з суттєвим та важливим пунктом: Молдова вчасно здійснює 100% поточних платежів за газ», — нагадав представник російського газопостачальника.

Згодом у «Молдовагаз» підтвердили отримання повідомлення від «Газпрому» про необхідність оплати постачання газу за жовтень і листопад протягом 48 годин, а також пояснили, що не виконали зобов’язання через дефіцит платіжного балансу.

«Зараз триває робота щодо врегулювання цієї ситуації. Водночас висловлюємо впевненість, що за підтримки органів державної влади Республіки Молдова у найкоротші терміни це питання буде вирішено», — додали в «Молдовагаз».