«Збирають» ногу. Шефір розповів про стан свого водія та відповів на чутки про інсценування замаху

Автори:
Олег Панфілович, Марія Жартовська
Дата:

Перший помічник президента Сергій Шефір розповів про стан свого водія, який отримав поранення під час замаху, що стався 22 вересня.

Про це він розповів журналістам у Трускавці, де зібралася фракція «Слуги народу».

Шефір повідомив, що життю водія нічого не загрожує, він перебуває в нормальному психологічному стані, проте лікарі «збирають» його ногу. «Там цілий такий механізм, «збирають» ногу. Він поки не встає. Лікарі обіцяють, що все буде добре», — додав Шефір. За його словами, водій висловив намір пошвидше повернутися до роботи.

Також перший помічник президента розповів, що почав пересуватися на броньованому автомобілі, пояснивши це своїм статусом у кримінальному провадженні щодо замаху. Себе Шефір назвав «класичним» радником, підкресливши, що не має допуску до секретних документів і даних.

Крім того, Шефір прокоментував звинувачення в інсценуванні замаху. «Коли читаю про це — десь смішно, десь образливо. Іноді мені здається, що деякі журналісти не назвали б це інсценуванням, тільки якби цей замах був із фатальним наслідком», — сказав Шефір.

Він заявив, що почувається нормально, а сам замах вважає психологічним тиском на вищі ешелони влади. Шефір додав, що нікого в цьому нападі не підозрює, з усіма має «нормальні, робочі відносини».

  • Замах на першого помічника президента Сергія Шефіра стався вранці 22 вересня. У Київській області, у селі Лісники невідомі обстріляли автомобіль, в якому перебував помічник Зеленського зі своїм водієм. Шефір не постраждав, а водія госпіталізували до «Феофанії» з трьома вогнепальними пораненнями.
  • Обстріл кваліфікували як замах на вбивство двох і більше осіб (ст. 115 Кримінального кодексу України). Зеленський назвав це «привітом» йому, однак від кого — поки невідомо, відповідь на інцидент пообіцяв «сильну».
  • Голова Національної поліції Ігор Клименко назвав три версії причини замаху на Шефіра. Зокрема, розглядається версія участі спецслужб іноземних держав. У Кремлі вже заявили, що Росія не причетна до замаху.
  • Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що слідство розглядає 10 версій причини замаху на Шефіра.