До реєстру олігархів можуть потрапити до п’яти чинних народних депутатів.
Про це в інтерв’ю «Українським Новинам» заявив голова партії, перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко.
«Треба подивитися, яка буде кінцева версія закону. Мені здається, що до п’яти осіб можуть претендувати», — сказав він, відмовившись назвати прізвища нардепів.
Водночас Корнієнко висловив припущення, що в його однопартійців «немає перспектив» потрапити до реєстру.
На думку депутата, закон про олігархів Рада ухвалить у другому читанні восени.
«Восени ми в будь-якому випадку його ухвалимо. Мені особисто здається, що в цей законопроєкт можна вносити різні зміни, але в них немає сенсу. Це рамковий закон, фундаментальний, який прописує нову парадигму стосунків між бізнесом, політикою і суспільством», — зазначив Корнієнко.
Він також зазначив, що нардепи подали до другого читання проєкту закону 1 230 поправок.
«Цікаво, що саме в них. Концептуально я б у ньому [законопроєкті] нічого не змінив. Я б працював і зосередив би зусилля на ухваленні суміжного законодавства, щоб законопроєкт про олігархів почав працювати. Серед суміжного законодавства: антитрастове законодавство, законопроєкт про Антимонопольний комітет, законопроєкт про медіа, який довго вже чекає свого часу», — наголосив Корнієнко.
- 1 липня Верховна Рада ухвалила в першому читанні закон про олігархів. Спікер Ради Разумков пообіцяв внести правки до законопроєкту, щоб позбавити РНБО права визначати, хто є олігархом.
- Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що олігархи на тлі законопроєкту про деолігархізацію почали самі відмовлятися від активів. Конкретних прізвищ він не назвав.
- Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що критеріям, за якими можуть внести у реєстр олігархів, відповідають бізнесмен Ігор Коломойський і лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко.