В Україні вже цього тижня розгорнуть пʼятий, останній етап вакцинації від коронавірусу — є достатня кількість препарату. Про це заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час наради в Офісі президента у понеділок, 19 липня.
«Потрібно розгорнути пункти щеплення в аеропортах та наземних пунктах пропуску й максимально проводити вакцинацію. Цього тижня ми запускаємо п’ятий етап вакцинування. Вакцини в Україні достатньо для того, щоб щепити всіх охочих. Завдяки домовленостям президента Володимира Зеленського ми отримали від США два мільйони доз Moderna, яка призначена для масової вакцинації колективів і підприємств. Вже цього тижня вона буде роздана в регіони», — зазначив очільник уряду.
Національний план вакцинації від складається з пʼяти етапів. На останньому вакцинують усіх, хто не потрапляє до груп ризику — загалом це приблизно 19 мільйонів людей.
Окрім цього, на нараді міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко запропонував через штам «Дельта», аби всі невакциновані, які приїжджатимуть до України, проходили 14 днів самоізоляції, або сім днів, якщо після цього терміну отримають негативний ПЛР-тест. Дітей до 18 років від цього звільнятимуть.
Станом на 19 липня в Україні зробили 4 098 648 щеплень від коронавірусу. Першу дозу отримала 2 667 521 людина, обидві — 1 431 127. У Міністерстві охорони здоров’я запевнили, що всі, хто отримав першу дозу вакцини від коронавірусу, обов’язково отримають і другу. Там пояснили, де і як це зробити.
Читайте також:
- Джарилгач, Кінбурнська коса, Арабатська Стрілка... Нудно і там уже всі були. Ось цілий список приморських курортів України, на яких вам точно варто побувати (поки там ще вільні пляжі)
- В Україні впроваджують цифровий паспорт вакцинації. Як його отримати? Скільки часу він діє? Чи допоможе потрапити до ЄС?
- Бачу новини, що ЄС дозволить вʼїзд вакцинованим туристам. Вже влітку я зможу поїхати в Європу? Можливо, але є багато нюансів
- За даними ВООЗ, варіант «Дельта» коронавірусу, який вперше виявили в Індії, стає домінуючим у світі штамом. Він у 1,6 разу заразніший, ніж штам «Альфа», частіше призводить до госпіталізації і збільшує ризик реанімації.
- Україна домовилася з Європейською комісією зробити сумісними український та європейський цифрові сертифікати про імунітет від COVID-19. Такі сертифікати діятимуть 180 днів з дня отримання другої дози вакцини та стільки ж — з дня отримання позитивного результату на коронавірус (тобто після хвороби й одужання). При цьому Міністерство охорони здоровʼя заявило, що вже видає міжнародне свідоцтво про вакцинацію в паперовій формі громадянам, які отримали дві дози вакцини від коронавірусу — його можна отримати у сімейного лікаря.