В Україні стартував четвертий етап вакцинації від коронавірусу, на якому щеплять людей старше 60 років, а також людей віком 18—59, які мають супутні захворювання, ув’язнених та персонал закладів позбавлення волі та слідчих ізоляторів.
Про це повідомило Міністерство охорони здоровʼя.
Разом з тим продовжують прищеплювати людей з попередніх груп (наприклад, медиків, мешканців інтернатів, священників, військових, освітян). Також на підконтрольній українському уряду території щеплюють громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Крім того, вже розпочалася вакцинація організованих колективів, які мають у своєму штаті понад 50 осіб, охочих щепитися.
Зазначимо, що по Україні відкрито понад 90 центрів вакцинації в 17 регіонах. Там щеплюють усіх охочих, хто записався у лист очікування.
Станом на 23 червня, в Україні зробили 2 149 244 щеплення проти коронавірусу. Одну дозу вакцини отримали 1 755 137 людей, отримали дві дози та завершили вакцинацію 394 107 осіб.
Національний план вакцинації від COVID-19 передбачає, що всіх українців прищеплять державним коштом. Цей план складається з пʼяти етапів. На останньому вакцинують усіх, хто не потрапляє до груп ризику.
Читайте також:
- Вакцини від коронавірусу на підході, а я вже перехворів. Чи варто мені робити щеплення? А гірше не буде? Може, краще покластися на свій імунітет? Ось що кажуть вчені
- Скільки зберігаються антитіла до коронавірусу? Вони захищають від повторного інфікування? Чи потрібна вакцина? Відповідаємо на головні питання про імунітет до коронавірусу
- За даними ВООЗ, дельта-варіант коронавірусу, який вперше виявили в Індії, стає домінуючим у світі штамом. Його вже масово фіксують, зокрема, у Великій Британії. Цей штам коронавірусу в 1,6 разу заразніший, ніж штам «Альфа», частіше призводить до госпіталізації і збільшує ризик реанімації.