Сейм Польщі ухвалив резолюцію проти будівництва російського газопроводу «Північний потік — 2», яка закликає Євросоюз і НАТО вжити заходів для зупинки його запуску .
Про це повідомляє польське агентство PAP.
За резолюцію проголосували 452 депутати, проти був лише один.
«Сейм Польщі на знак солідарності із сусідами з Центральної Європи закликає Європейський Союз і його держави-члени, насамперед ФРН [...], відмовитися від будь-якої підтримки реалізації проєкту газопроводу «Північний потік — 2», — йдеться в ухваленій резолюції.
Серед обґрунтувань рішення — енергобезпека Європи і солідарність з Україною.
У документі згадані військовий тиск Росії на Україну і загроза біля кордонів ЄС. «Завдяки відмові від транзиту газу через Україну Росії відкриється шлях до широкомасштабного військового наступу на Україну без ризику переривання транзиту», — наголошується в документі.
Польські депутати закликали США розширити та підтримати санкції проти всіх компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу.
- «Північний потік — 2» прокладають двома нитками по дну Балтійського моря. Ними російський газ повинен надходити в Німеччину через морські території РФ, ФРН, Фінляндії, Швеції та Данії. Протяжність трубопроводу становитиме понад 1,2 тисячі км, а потужність — 55 мільярдів кубометрів на рік.
- Якщо трубопровід добудують, Росія зможе постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Через це Україна втратить доходи від транзиту газу — кілька мільярдів доларів на рік. У Кремлі запевняють, що Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через Україну після запуску газопроводу.
- 21 травня США ввели санкції проти трьох компаній і 13 суден, які будують «Північний потік — 2», але не проти компанії Nord Stream 2. ЗМІ писали, що США не будуть їх запроваджувати, щоб не зіпсувати відносини з Німеччиною.
- 4 червня президент Росії заявив про завершення укладання першої нитки «Північного потоку — 2».
- Німеччина і США вже починають обговорювати компенсації для України після запуску газопроводу. У МЗС України заявили, що можуть на них не погодитися.