«Розглянемо, але не обовʼязково погодимося»: Кулеба заявив, що Україна готова обговорювати компенсації через «Північний потік — 2»

Автор:
Софія Телішевська
Дата:
«Розглянемо, але не обовʼязково погодимося»: Кулеба заявив, що Україна готова обговорювати компенсації через «Північний потік — 2»

Nord Stream 2 / Aксель Шмидт

Київ готовий вести переговори про компенсації через втрату надходжень від транзиту газу після запуску газопроводу «Північний потік — 2». Однак Україна не обовʼязково повинна погодиться на те, що їй запропонують.

Про це в інтервʼю німецькому виданню Welt заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Якщо нам запропонують переговори про компенсації, то ми це розглянемо, але не обовʼязково погодимося», — зазначив Кулеба.

За словами міністра, у нього складається враження, що останнім часом рішучість США домогтися компенсацій Україні у разі завершення будівництва газопроводу суттєво зросла.

«А тому ми кажемо, що газопровід має бути використаний як важіль, аби спонукати Росію до конструктивної ролі у мирному процесі на Сході України», — зазначив дипломат.

Напередодні канцлерка Німеччини Ангела Меркель після зустрічі з президентом США Джо Байденом зазначила, що обоє лідерів були єдині в думці, що збереження транзиту газу Україною є «життєво важливим та неодмінним».

  • Байден також запросив канцлера Ангелу Меркель для обговорення теми «Північного потоку — 2» до Білого дому. Попередньо зустріч запланована на 15 липня. Раніше Меркель заявила, що особисто приїде у Вашингтон, щоби вирішити суперечки зі США щодо газопроводу.
  • «Північний потік — 2» прокладають двома нитками по дну Балтійського моря. Ними російський газ повинен надходити в Німеччину через морські території РФ, ФРН, Фінляндії, Швеції та Данії. Протяжність трубопроводу становитиме понад 1,2 тисячі км, а потужність — 55 мільярдів кубометрів на рік.
  • Якщо трубопровід добудують, Росія отримає можливість постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Через це Україна втратить доходи від транзиту газу — кілька мільярдів доларів на рік. У Кремлі запевняють, що Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через Україну після запуску газопроводу.
  • 4 червня президент Росії заявив про завершення укладання першої нитки «Північного потоку — 2».