Секретар РНБО Данілов: Іран навмисно збив літак МАУ

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Секретар РНБО Данілов: Іран навмисно збив літак МАУ

Anadolu Agency / Contributor / Getty Images

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов вважає, що відмова Ірану надати повний доступ до розслідування обставин збиття літака МАУ демонструє, що літак збили навмисно.

Про це він заявив канадському виданню Globe and Mail, передає «BBC Україна». Повна версія інтервʼю доступна на сайті видання за підпискою.

Він не вірить, що це сталося випадково. «Це було навмисно. Це була свідома атака», — стверджує Данілов.

Секретар РНБО додав, що не ділився своєю теорією з канадською владою, але розповів, що прямо спитав про це секретаря Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Шамхані під час свого офіційного візиту в Тегеран після аварії. Той лише запевнив, що його політична фракція не мала стосунку до того, що сталося з рейсом МАУ.

«Коли я був у Тегерані, я прямо спитав у свого колеги: «Чому ви це зробили?». Він мені дуже чесно відповів: що вони були не зацікавлені у збитті цього літака, але що Іран — це країна, де існують різні групи впливу. Там є щонайменше три різних військових групи, підпорядковані трьом різним командуванням, зокрема «Корпус вартових Ісламської революції», але не лише вони», — розповів Данілов.

На думку Данілова, в ніч проти 8 січня 2020 року Іран намагався створити ситуацію для відвертання уваги, що допомогло б поставити ескалацію на паузу. Він порівняв це зі збиттям літака MH17 у 2014 році.

«Якщо ви згадаєте MH17, який росіяни збили за наказом військового керівництва… активні військові дії після тієї катастрофи припинилися, тому що весь світ сконцентрувався на тому, щоб зрозуміти, що сталося. ... Якщо таку саму логіку застосувати до того, що сталося 8 січня, сталося вбивство Сулеймані, після чого очікували справжньої війни. Після збиття літака та загибелі, разом з іншими, наших громадян, ця [повномасштабна війна] змістилася з першого місця за пріоритетом на десяте», — наполягає секретар РНБО.