Авіакатастрофа МАУ: Канаду не влаштовує, що Іран в односторонньому порядку запропонував суму компенсації

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Авіакатастрофа МАУ: Канаду не влаштовує, що Іран в односторонньому порядку запропонував суму компенсації

Anadolu Agency / Contributor / Getty Images

Іран не має права пропонувати компенсацію сімʼям жертв авіакатастрофи МАУ в односторонньому порядку. Про це заявив спецрадник премʼєр-міністра Канади Джастіна Трюдо Ральф Гудейл, повідомляє CBC News.

Гудейл зазначив, що остаточна сума буде предметом переговорів між Іраном, Канадою і чотирма іншими країнами, громадяни яких були вбиті.

Нагадаємо, 30 грудня іранське державне телебачення оголосило, що уряд Тегерану виділяє $150 тисяч доларів на сімʼю кожного загиблого.

«Є переговорний процес, який ще не відбувся. Так що трохи передчасно поширювати суму, оскільки жодна із залучених сторін ще не мала можливості внести свої пропозиції», — наголосив радник Трюдо.

  • 8 січня 2020 року у столиці Ірану після зльоту двома ракетами ППО був збитий пасажирський рейс МАУ PS752. Усі 176 осіб на борту загинули. Через кілька днів Іран визнав, що його війська випадково збили літак. Розвідки США та країн Євросоюзу ще 9 січня повідомляли, що у трагедії винні військові. Українська влада заявила про відповідальність Ірану 11 січня.
  • У Міністерстві оборони Ірану вважають відповідальним за трагедію оператора ракетної системи, який порушив правила ведення вогню «без дозволу». Комплекс ППО «забули» переналаштувати після переміщення, тому він помилково визначив літак як ціль.