У Міністерстві оборони Ірану вважають, що відповідальним за збиття українського літака МАУ на початку січня над Тегераном є оператор ракетної системи, який порушив правила ведення вогню «без отримання дозволу» в тодішніх умовах.
Про це повідомив колишній іранський законодавець Махмуд Садекі з посиланням на отриману на його запит відповідь від міністра оборони Ірану Аміра Хатамі, пише «Радіо Свобода».
Садекі повідомив, що надіслав запит міністрові 23 квітня і отримав відповідь лише напередодні.
За його словами, міністр Хатамі повідомив, що оператор ракетної системи звинувачується в тому, що, імовірно, він не спілкувався з командним центром, покладаючись на «нечітку інформацію» від Міністерства оборони, коли ухвалив рішення про запуск ракети.
Махмуд Садекі зазначив, що хотів отримати від міністра оборони Ірану роз’яснення причин «відсутності координації в національній мережі протиповітряної оборони», що призвела до пуску двох ракет по українському пасажирському літаку в небі біля Тегерана.
Ще 4 квітня іранські військові посадовці повідомили, що у справі про збиття українського лайнера затримана одна людина, яка перебуває під слідством.
Україна і низка держав можуть подати позов проти Ірану до Міжнародного суду ООН у справі збитого літака МАУ PS752 над Тегераном.
- 8 січня 2020 року в столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс Тегеран — Київ. На борту перебували 176 осіб, усі вони загинули. Усі девʼять членів екіпажу та два пасажири були громадянами України. Після цього Офіс генерального прокурора почав розслідування авіакатастрофи літака МАУ в Ірані.
- 11 березня Іран погодився віддати Україні «чорні скриньки» зі збитого літака МАУ. Пізніше Іран пояснив затримку їх передачі Україні епідемією коронавірусу.
- 9 квітня МАУ почала виплачувати компенсації родинам пасажирів, які загинули в авіакатастрофі над Тегераном.
- Іран пропонує Україні підписати меморандум про взаєморозуміння, який зобовʼязує Україну і сімʼї жертв рейсу відмовитися від свого права на розгляд справи через суд.