Степанов: Перша партія вакцини Pfizer має надійти в пʼятницю

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Степанов: Перша партія вакцини Pfizer має надійти в пʼятницю

Leon Neal / Staff

Перша партія вакцини від коронавірусу виробництва компаній Pfizer і BioNTech у рамках програми COVAX надійде до України в пʼятницю.

Про це повідомив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов, передає Інтерфакс-Україна.

«У нас є підтвердження від COVAX, що завтра мають приїхати 117 тисяч доз. У нас вже є відповідні документи щодо слота літака, але вони вже стільки разів переносили починаючи з 15 лютого, що вже дую на воду», — сказав Степанов журналістам у четвер.

Україна домовилась про постачання 32 мільйонів доз вакцин від коронавірусу. Зокрема, 23 лютого отримала першу партію в 500 тисяч доз від компанії AstraZeneca (очікують ще 1,5 мільйона доз від цієї ж компанії), а 25 березня — 215 тисяч доз китайського препарату CoronaVac (контракт підписали на майже 2 мільйони доз). Також уклали контракти на постачання 10 мільйонів доз вакцини Novavax і ще стільки ж — Pfizer. Окремо очікується поставка 8 мільйонів доз вакцин від глобальної ініціативи COVAX. Це будуть препарати від AstraZeneca та Pfizer.

  • За даними Степанова, загалом за 14 квітня проти COVID-19 вакцинували 15 744 людини. Від початку вакцинальної кампанії — 419 297 людей, з них одну дозу отримали 419 295 осіб, завершили вакцинацію (отримали дві дози) — 5 осіб (із них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном).