Перша партія китайської вакцини від коронавірусу CoronaVac виробництва Sinovac Biotech прибула до України — літак зі Стамбулу приземлився в аеропорту «Бориспіль». Про це повідомляє «Суспільне».
Раніше повідомлялося, що у першій партії привезуть 215 тисяч доз — всього Україна замовила 1,9 мільйона доз цього препарату.
«Громадське» уточнює, що літак зустрічали представники компанії «Лекхім»
Перед цим у компанії «Лекхім» поскаржилися, що не знають, кому її передати. Видання «Дзеркало тижня» опублікувало відкритого листа компанії, яка зазначає, що 4 березня повідомила ДП «Медичні закупівлі України» про поставку вакцин, однак від того часу так і не отримала підтвердження про готовність їх прийняти.
«У разі неготовності ДП «МЗУ» прийняти вакцину CoronaVac в рамках виконання бюджетної програми група фармкомпаній «Лекхім» розгляне можливість передачі вакцини медустановам», — пояснили там.
Але у «Медзакупівлях» запевняють, що досі не отримали відповідні документи. Там нагадали, що згідно з умовами контракту, вакцину мали поставити протягом місяця після реєстрації, тобто до 6 березня. Також там розповіли, що «Лекхім» не надав усіх необхідних документів.
- Наприкінці 2020 року Міністерство охорони здоров’я уклало перший контракт про поставку вакцини від коронавірусу з китайською компанією Sinovac Biotech. Вводити препарат потрібно двома дозами. На третьому етапі випробувань вакцина показала ефективність у 50,38% На початку січня глава Міністерства охорони здоровʼя України Максим Степанов заявляв: «Якщо ефективність китайської вакцини Sinovac буде меншою за 70%, Україні повернуть гроші». Водночас він наголошував, що навіть ефективності понад 50% достатньо для підтвердження дієвості вакцини та затвердження її більшістю медичних регуляторів (ВООЗ, Управління продовольства і медикаментів США).
- На поставку препарату очікували в лютому, але «Лекхім» прострочила терміни поставки. МОЗ готується оштрафувати компанію. Згідно з контрактом розмір штрафу становитиме 0,1% від суми контракту за кожен день прострочки. Україна розраховувала отримати першу партію вакцин протягом місяця після її реєстрації у Китаї (6 лютого)