В Україні презентували Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони, який збиратиме й аналізуватиме неправдиві новини та пропаганду, що поширює Росія, для оцінки їхнього впливу та організованого реагування на можливі загрози.
Презентацію провела 6 квітня в онлайні керівниця центру Поліна Лисенко, повідомляє кореспондент «Бабеля».
Центр працюватиме у воєнному, екологічному, економічному, науково-технологічному та соціальному напрямах, у сфері боротьби зі злочинністю та корупцією, зовнішньої та внутрішньої політики, охорони здоров’я та інфраструктури.
Мета центру — «створити цілісну політику держави з протидії інформаційним загрозам», що включає боротьбу з пропагандою, дезінформацією й операціями впливу.
Центр розроблятиме системи комунікацій між державними установами для оперативного реагування на інформаційні загрози, а також працюватиме на створення позитивного іміджу України та підвищення медіаграмотності громадян.
Структурно центр складатиметься з підрозділів моніторингу інформації, аналітики та прогнозування, формування єдиної інформаційної політики, а також реагування на інформаційні загрози нацбезпеці.
Організація роботи виглядає наступним чином. На першому етапі збиратимуть інформацію як з відкритих джерел, так і з джерел з обмеженим доступом. Далі аналітичний департамент оброблятиме дані та надаватиме висновок про загрози, а також моделюватиме розвиток ситуації й розроблятиме шляхи їх вирішення.
Водночас Центр протидії дезінформації презентував голова Офісу президента Андрій Єрмак на зустрічі з представниками країн «Великої сімки», Євросоюзу та НАТО. Про це йдеться на сайті президента.
За його словами, Україна стала «полігоном і центром дезінформації», яка надходить з Росії та зачіпає не лише питання окупованих територій, але «практично всі сфери життя».
«Хочемо, щоб наша протидія та профілактика захищала не тільки нас, але й наших партнерів. Думаю, що кожна країна має свій сумний досвід дезінформації, яку розповсюджує РФ», — сказав він.
- У березні прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон назвав Росію у своїй концепції зовнішньої політики та оборони «найбільшою загрозою для безпеки», однак низка експертів і політиків вважають його підхід невиразним, оскільки нова стратегія боротьби з гібридними загрозами Кремля вже застаріла.
- У квітні російське пропагандистське медіа Sputnik заявило про припинення діяльності у Великій Британії через «ворожу політичну ситуацію». Офіси перенесуть у Москву та Вашингтон.