Тупицький вперше прокоментував указ Зеленського про звільнення: Піде у Верховний суд

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Відсторонений глава Конституційного суду Олександр Тупицький назвав указ президента Володимира Зеленського про скасування призначення його суддею «незаконним» і «протиправним» та планує оскаржувати його у Верховному суді.

Про це Тупицький заявив в інтерв’ю LIGA.net.

Також він наполягає, що указ нібито ще не набув чинності. «Указ президента про скасування мого призначення на посаду судді КС на сьогоднішній день не набув чинності, оскільки в самому указі написано, що він вступає в силу з моменту його опублікування. А на сьогоднішній день в деяких джерелах, які встановлені законом, він не опублікований. […] Мого звільнення не відбулося, оскільки сам указ можна оцінювати як підставу для звільнення», — заявив Тупицький.

За його словами, законом визначено, що рішення про звільнення судді Конституційного суду ухвалює тільки КСУ на спеціальному пленарному засіданні. Тому, додає, він і вирішив скликати спеціальне засідання щодо розгляду питання про своє звільнення і звільнення судді Олександра Касмініна.

Тупицький також провів паралелі з директором НАБУ Артемом Ситником, наголосивши, що у них «однакова доля» в цьому питанні.

«Я вам наведу приклад Ситника. КСУ визнав указ президента неконституційним. Разом з тим це не стало підставою для звільнення Ситника. […] Ситник не звільнений, тому що він має бути звільнений за певною процедурою і підставами. А чим ми відрізняємося?» — сказав він.

На запитання журналіста, хто може стояти за його звільненням, Тупицький відмовився відповісти, додавши лише: «Я вважаю, що президента у правовому сенсі неправильно консультують».

Нагадаємо, 27 березня президент Володимир Зеленський скасував указ про призначення Олександра Тупицького й Олександра Касмініна суддями Конституційного суду.

Обох суддів призначав на посаду ще президент-втікач Віктор Янукович. Зеленський мотивував своє рішення тим, що «окремі судді Конституційного суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України».