Співробітники Державного бюро розслідувань прийшли до будівлі Конституційного суду, щоб вручити повістку голові КСУ Олександру Тупицькому.
Про це пишуть з посиланням на джерела видання «РБК-Україна», «LIGA.net» і «Українські новини». Також вони публікують фото самої повістки.
Згідно із документом, Тупицького викликають до Офісу генерального прокурора на 28 грудня. Там йому мають вручити підозру, однак наразі невідомо, у якій саме справі.
Поки що співробітники ДБР не вручили повістку Тупицькому, оскільки він перебуває у залі засідань і розглядає конституційні подання.
Підозру Тупицькому хочуть оголосити у справі під номером 12013110060002990 від квітня 2013 року. Згідно з відкритими даними, справа стосується незаконної приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в місті Зугрес (окупована частина Донецької області) бізнесменом Владиславом Дрегером. Нещодавно розслідувачі програми «Схеми» виявили причетність Тупицького до цієї приватизації.
Читайте також:
- Bihus.Info: Голова КС Тупицький прописався в будинку члена команди нардепа Дубінського
- «Схеми»: Родина голови КС Тупицького володіє елітною квартирою у Києві та маєтком в області
- Голова Конституційного суду Тупицький не прийшов на допит в ДБР
- Держзрада і незаконне відчуження земельної ділянки у Криму. Державне бюро розслідувань відкрило провадження проти глави КС Тупицького
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- 4 грудня Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації — депутати ухвалили законопроєкт, який передбачає штраф і обмеження волі, але не увʼязнення. У НАЗК розкритикували документ за мʼякість і попросили Зеленського накласти вето на закон.