Субота, 27 березня, у Мʼянмі стала найкривавішим днем протестів проти військового перевороту — хунта вбила щонайменше 114 людей під час демонстрацій по всій країні. За даними ЗМІ та свідків, серед загиблих щонайменше шестеро дітей у віці від 10 до 16 років.
Про це повідомляє CNN.
Окрім цього, у неділю, 28 березня, свідки розповіли, що військові відкрили вогонь у людей, які зібралися на похорон одного з убитих напередодні. Обійшлось без загиблих, але є поранені.
Кровопролитна субота викликала нове засудження Заходу. Спеціальний доповідач ООН щодо Мʼянми заявив, що армія вчиняє «масові вбивства», і закликав світ ізолювати хунту і припинити її доступ до зброї.
Читайте також:
У спільній заяві Аліса Вайріму Ндеріту, спеціальний радник ООН з попередження геноциду, і Мішель Бачелет, Верховний комісар ООН з прав людини, закликали збройні сили Мʼянми «негайно припинити вбивати тих самих людей, яким вони зобовʼязані служити й захищати».
Офіційні особи також «рішуче засудили» смертоносні і все більш систематичні напади збройних сил Мʼянми на мирних демонстрантів, а також інші серйозні порушення прав людини з моменту захоплення влади 1 лютого 2021 року.
Читайте також:
Згідно з останніми даними некомерційної асоціації допомоги політичним вʼязням, після військового перевороту у Мʼянмі (1 лютого) було вбито не менше ніж 423 осіб.
- 1 лютого 2021 року в Мʼянмі стався військовий переворот. Владу в країні захопили армія і генерал Мін Аун Хлайн. Військові виступили проти голови уряду Аун Сан Су Чжі, партія якої перемогла на виборах у листопаді 2020 року. Військові затримали членів уряду, ввели воєнний режим і заблокували соцмережі. У країні почалися масштабні протести, які переросли в сутички з поліцією. Масово стріляти в цивільних силовики почали 28 лютого.