Президент Європейської ради Шарль Мішель, який перебуває з візитом в Україні, закликав українську владу провести судову реформу та посилити боротьбу з корупцією. Також він нагадав, скільки фінансової допомоги Брюссель вже надав Києву.
Про це він заявив під час візиту на Донбас разом з президентом Володимиром Зеленським, повідомляють «Новости Донбасса».
За словами Мішеля, за останні 7 років після Майдану ЄС надав Україні допомогу на більш ніж 16 мільярдів євро. А це, наголосив він, — найбільша допомога Брюсселя державі, яка не входить в ЄС.
«Багато потрібно зробити у встановленні верховенства права, судової реформи та боротьби з корупцією», — підкреслив Мішель.
Він зазначив, що це ключові умови, щоб забезпечити довіру українців до судових інституцій, і це має величезне значення для того, щоб поліпшити бізнес-клімат в Україні та залучати іноземні інвестиції.
За його словами, нещодавні рішення Конституційного суду тільки наголосили на необхідності посилення уваги до судової реформи. «Всеосяжна судова реформа вкрай необхідна, щоб перезапустити головні органи судової влади […] Це комплексні, складні реформи, вони вимагають хоробрості і сильного лідерства», — вважає Мішель.
Зазначимо, за день до візиту президента Євроради Зеленський пообіцяв провести в Україні дієву судову реформу, яка гарантуватиме право кожного громадянина на чесний, незалежний та справедливий суд.
- Восени торік голова європейської дипломатії Жозеп Боррель після візиту до України назвав Зеленського «джерелом надії» у боротьбі з корупцією, але водночас розкритикував сповільнення реформ і зазначив, що «ЄС не є благодійною організацією чи банкоматом», тож українці мусять завершити реформи для розвитку відносин із блоком. Згодом зі звіту Борреля видалили згадку про «банкомат». Як пояснили в офісі Борреля, суперечливе речення прибрали, щоб підкреслити продуктивність візиту єврокомісара до України.
- 10 лютого Європейський парламент ухвалив доповідь щодо стану реалізації угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У ній йшлося, що офіційний Євросоюз не визнає перспективу членства України в ЄС, не бажаючи давати надію на її швидкий вступ до блоку. Адже найближчим часом ані Україна, ані ЄС не будуть до цього готові. Натомість Європарламент дотримується думки, що українцям потрібно дати мету, якої можна прагнути.
- В Офісі президента заявили, що членство України у Європейському Союзі перестало бути гіпотетичним — це питання часу, яке має вирішитися «до кінця поточного десятиліття».