Президент Європейської ради Шарль Мішель у вівторок, 2 березня, прибуде в Україну з дводенним робочим візитом. Спершу він разом із президентом України Володимиром Зеленським відвідає Донбас і зустрінеться з представниками операції Обʼєднаних сил.
Про це йдеться у його порядку денному, який наводить Інтерфакс-Україна.
Зустріч Мішеля і Зеленського запланована на 13:00, а о 13:10 – з представниками ООС. Крім того, у той же день заплановано зустріч із представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і організацій, які надають гуманітарну допомогу Донбасу.
Другий день візиту, 3 березня, пройде у Києві і розпочнеться із зустрічі Мішеля з представниками антикорупційних інституцій. Потім він відвідає центр вакцинації. Завершиться візит Мішеля зустріччю із Зеленським та їхньою спільною пресконференцією.
Перед візитом до України президент Євроради 28 лютого відправився у Молдову, а 1 березня буде із візитом у Грузії.
Зазначимо, нещодавно Мішель зустрічався з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Після чого глава українського уряду заявив, що на початку березня буде підписана угода про спільний авіаційний простір з ЄС.
- Восени торік голова європейської дипломатії Жозеп Боррель після візиту до України назвав Зеленського «джерелом надії» у боротьбі з корупцією, але водночас розкритикував сповільнення реформ і зазначив, що «ЄС не є благодійною організацією чи банкоматом», тож українці мусять завершити реформи для розвитку відносин із блоком. Згодом зі звіту Борреля видалили згадку про «банкомат». Як пояснили в офісі Борреля, суперечливе речення прибрали, щоб підкреслити продуктивність візиту єврокомісара до України.
- 10 лютого Європейський парламент ухвалив доповідь щодо стану реалізації угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У ній йшлося, що офіційний Євросоюз не визнає перспективу членства України в ЄС, не бажаючи давати надію на її швидкий вступ до блоку. Адже найближчим часом ані Україна, ані ЄС не будуть до цього готові. Натомість Європарламент дотримується думки, що українцям потрібно дати мету, якої можна прагнути.
- В Офісі президента заявили, що членство України у Європейському Союзі перестало бути гіпотетичним — це питання часу, яке має вирішитися «до кінця поточного десятиліття».