Президент Європейської ради Шарль Мішель з 28 лютого до 3 березня здійснить поїздку до України, Молдови та Грузії.
Про це повідомляється на сайті Європейської ради.
«Президент Мішель відвідає Молдову, Грузію та Україну з неділі, 28 лютого, до середи, 3 березня», — йдеться у повідомленні.
Як зазначається, в Україні він разом із президентом Володимиром Зеленським відвідає Східну Україну, візьме участь в обговоренні відносин між ЄС і Україною в Києві та зустрінеться з представниками організацій, які борються проти корупції.
Також Шарль Мішель відвідає Кишинів, де зустрінеться із президентом Молдови Маєю Санду, а потім полетить до Грузії, де заплановані зустрічі з президентом Саломе Зурабішвілі, керівниками уряду та парламенту і представниками опозиції.
Окрім двосторонніх відносин і спільної боротьби з коронавірусом, майбутнє Східного партнерства також буде займати важливе місце в порядку денному візиту.
- Восени торік голова європейської дипломатії Жозеф Боррель після візиту до України назвав президента Володимира Зеленського «джерелом надії» у боротьбі з корупцією, але водночас розкритикував сповільнення реформ і зазначив, що «ЄС не є благодійною організацією чи банкоматом», тож українці мусять завершити реформи для розвитку відносин з блоком. Пізніше зі звіту Борреля видалили згадку про «банкомат». Як пояснили в офісі Борреля, суперечливе речення прибрали, щоб підкреслити продуктивність візиту єврокомісара до України.
- 10 лютого Європейський парламент ухвалив доповідь щодо стану реалізації угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У ній йшлося, що офіційний Євросоюз не визнає перспективу членства України в ЄС, не бажаючи давати надію на її швидкий вступ до блоку. Адже найближчим часом ані Україна, ані ЄС не будуть до цього готові. Натомість Європарламент дотримується думки, що українцям потрібно дати мету, якої можна прагнути.
- В Офісі президента заявили, що членство України у Європейському Союзі перестало бути гіпотетичним — це питання часу, яке має вирішитися «до кінця поточного десятиліття».