Шмигаль заявив, що Угоду про спільний авіаційний простір з ЄС підпишуть на початку березня

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Pixabay

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що Угоду про спільний авіаційний простір з ЄС підпишуть на початку березня.

Про це він заявив в інтерв’ю Укрінформу.

За його словами, затримка з підписанням не пов’язана з Україною. Шмигаль пояснив, що є застереження з боку Іспанії, а сам конфлікт виник усередині ЄС.

«Але на всіх високих зустрічах, зокрема й з паном Шарлем Мішелем, ми порушували питання якнайшвидшого підписання Угоди про спільний авіаційний простір і бачили готовність це зробити за першої ж можливості. І маємо сподівання, що це станеться під час робочого візиту Шарля Мішеля до України 2—3 березня», — зазначив прем’єр.

  • Європейський спільний авіаційний простір (САП) — це двостороння угода між ЄС і третіми країнами, що встановлює спільні стандарти безпеки і лібералізує ринкові відносини у сфері авіації, дозволяючи ефективніше та безпечніше використовувати повітряний простір. Це має сприяти розвитку авіаційного ринку, простішому доступу авіакомпаній ЄС до рейсів в Україну і, відповідно, здешевшанню квитків.
  • Переговори про САП з Україною завершилися у 2013 році, однак підписання угоди було заблоковане через конфлікт між Великою Британією та Іспанією щодо статусу аеропорту Гібралтару. Після виходу Британії з ЄС ця проблема перестала існувати.