Всесвітня організація охорони здоровʼя схвалила використання вакцини від коронавірусу розробки британської компанії AstraZeneca й Оксфордського університету. Це дозволить надіслати країнам препарат у рамках ініціативи COVAX. Про це на брифінгу заявив глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, повідомляє пресслужба організації.
У повідомленні наголошується, що схвалені два варіанти препарату.
«Тепер у нас є все необхідне для швидкого поширення вакцин. Але нам все ще потрібно нарощувати виробництво», — заявив Гебреєсус.
Раніше ВООЗ рекомендувала використовувати вакцину від AstraZeneca всім дорослим старшим за 18 років. В організації наголошують, що клінічні випробування вказують на ефективність вакцини, зокрема й для людей віком від 65 років.
У листопаді в AstraZeneca повідомили, що під час випробувань перевірили два варіанти введення вакцини, які показали різну ефективність. У першому випадку добровольцям спочатку ввели половину дози вакцини, а за місяць — повну. Результат таких випробувань показав ефективність вакцини у 90%. У другому випадку добровольці обидва рази отримували повну дозу, ефективність такого методу — 62%. Отже, середня ефективність вакцини становить 70%.
Як виявилося пізніше, половинчасті дози виявилися виробничою помилкою, однак AstraZeneca отримала дозвіл використовувати їх у дослідженні. Після цього компанія оголосила про повторне випробування.
Читайте також:
- Скільки зберігаються антитіла до коронавірусу? Вони захищають від повторного інфікування? Чи потрібна вакцина? Відповідаємо на головні питання про імунітет до коронавірусу
- Вакцини від коронавірусу на підході, а я вже перехворів. Чи варто мені робити щеплення? А гірше не буде? Може, краще покластися на свій імунітет? Ось що кажуть вчені
Вакцини від AstraZeneca вважаються найбільш доступними для усього світу через низьку ціну та відносно прості умови зберігання. До кінця року там планують виробити 3 мільярди доз вакцини.
- Євросоюз дозволив Польщі перепродати Україні 1,2 мільйона доз вакцин AstraZeneca.