Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK, які заблокували після введених санкцій, опосередковано фінансувала Росії, принаймні на етапі їх придбання.
Про це він сказав в інтерв’ю «Лівому берегу».
«Під час роботи тимчасової слідчої комісії щодо «медведчуківських» каналів нам дали можливість ознайомитися з документами. Цікавив саме факт їх придбання, оскільки там довга і заплутана історія. У мене є підстави говорити про опосередковане фінансування з боку Росії як мінімум на етапі придбання цих каналів», — заявив міністр.
При цьому Ткаченко наголосив, що йдеться про фінансування тероризму. Але додав, що немає інформації, чи йшлося про поставки вугілля з окупованих територій Донбасу. За словами міністра, правоохоронці поки відмовляються надати докази проти каналів, посилаючись на продовження слідства.
Крім того, за словами Ткаченка, обговорення, що робити з каналами, відбувалося в різних форматах і тривало понад два місяці.
На питання, чи розслідується діяльність телеканалу «Наш» [належить сімʼї Євгена Мураєва — екснардепа від «Опозиційного блоку»] і його фінансування, Ткаченко відповів, що йому невідомо про жодні слідчі дії. «Єдине знаю, що в Національної ради були якісь претензії до його мовлення. Але це зовсім дві різні площини прийняття рішень», — додав він.
- 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію санкції проти нардепа від ОПзЖ, близького соратника Медведчука — Тараса Козака, а також його телеканалів — «112 Україна», ZIK і NewsOne. В Офісі президента заявили, що РНБО отримала від СБУ докази, що ці канали тривалий час фінансуються з Росії.
- Зеленський та голова СБУ назвали санкції боротьбою з пропагандою Росії. США і Євросоюз підтримали санкції, а Росія (очікувано) виступила проти. Фракція ОПзЖ пригрозила президенту імпічментом.
- Верховний суд 15 березня розгляне позов проти закриття каналів — це одна з трьох справ про оскарження санкцій.