Колишній перший заступник глави Служби зовнішнього розвідки Сергій Семочко та його адвокати вписали в позов проти журналістів Bihus.Info сторонню людину — ріелторку Валерію Куценко. За рік жоден із суддів, які слухали справу, цього не помітив. У підсумку за рішенням суду заарештували рахунки Куценко, повідомляє Bihus.Info.
У 2018 році журналісти Bihus.Info опублікували розслідування про Семочка. У ньому представники фармбізнесу розповідали, як СБУ тиснула на імпортерів ліків, вимагала відкати з тендерів, втручалася в держзакупівлі та як після такого втручання з боку відомства Семочка виявили нестачу препаратів для діалізу, котру деякі пацієнти не пережили. Також журналісти розповіли про елітну нерухомість, оформлену на дружину Семочка та її дочку, і про «злиті» в мережу російські паспорти.
Після виходу розслідування в ефір Семочко подав до суду з вимогою спростувати оприлюднену інформацію.
Спершу, розповідають журналісти, позов потрапив до судді Олександри Колдіної, але вже за пів року Семочко подав паралельний позов, який у підсумку дозволив змінити суддю — ним став Микола Шкірай.
Bihus.Info зазначає, що закон забороняє подавати однакові позови щодо одних і тих самих обставин і людей. Єдине, чим відрізнявся другий варіант, — туди додали ще одного відповідача, автора замітки про розслідування на новинному сайті.
Новину писала Валерія Куценко, однак у позов вписали її тезку — київську ріелторку. За весь час, що справа слухалася в суді, вона жодного разу не з’явилася на засідання, бо навіть не знала, що в неї є якийсь суд. Повістки надсилали за її старою адресою, за якою вона вже не жила.
Улітку суддя Шкірай звільнився, а справу передали судді Юрію Мазуру. Той не став слухати її спочатку, а одразу задовольнив позов Семочка. А разом з тим — зобов’язав ріелторку Куценко спростувати новину, яку вона не писала, у виданні, де вона не працює.
Після цього Мазур одразу видав виконавчий лист — це дало можливість Семочку через приватного виконавця заблокувати рахунки всім відповідачам, зокрема й Куценко. Лише після цього вона взагалі дізналася, що програла якийсь суд.
Зараз ця справа розглядається в апеляції. На цьому етапі в суді вперше з’ясували особу Куценко, і представник Семочка Катерина Смирнова заявила, що позивач відкликає свої позовні вимоги до Куценко. Окрім того, з її рахунків зняли арешт. Але адвокат Куценко зазначив, що цього мало: Куценко — підприємець, її репутація постраждала, і цю репутацію не можна відновити просто відкликавши вимогу, бажано офіційно закріпити, що суд притягнув її як відповідача помилково.
- Нагадаємо, у 2018 році, після оприлюднення розслідування журналістів, СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею «державна зрада» стосовно Семочка. Крім того, в СБУ підтвердили російське громадянство його дружини.
- Семочко був призначений першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки 31 липня 2018 року. А менш ніж за рік — у квітні 2019 року — тодішній президент Петро Порошенко звільнив його з посади.
- Порошенка підозрюють у тому, що будучи президентом, у 2018 році він «видав явно злочинний наказ, яким схилив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка до перевищення ним влади та службових повноважень. Божок нібито за наказом Порошенка призначив на посаду заступника голови СЗР Сергія Семочка.
- 13 січня Касаційний адмінсуд Верховного суду визнав протиправним і скасував указ президента про звільнення Семочка з посади першого заступника голови СЗР.