Апеляція Вищого антикорупційного суду зупинила рішення Печерського районного суду забрати справу заступника голови Офісу президента Олега Татарова у Національного антикорупційного бюро.
Про це пише «Центр протидії корупції».
«Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зупинила незаконне рішення Печерського суду, який зобовʼязав забрати справу заступника голови Офісу президента Олега Татарова у НАБУ», — йдеться у повідомленні.
Таким чином, генеральний прокурор Ірина Венедіктова має скасувати рішення про передачу справи Татарова до СБУ.
Також суд зобов’язав Державне бюро розслідувань, де наразі перебувають матеріали справи, негайно передати їх до ВАКС, оскільки там не можуть переглянути рішення Печерського райсуду.
«Нові прокурори від Офісу генпрокурора, призначені замість САП, просили не розглядати скаргу на рішення «Печерки» взагалі, бо нібито справа вже не підсудна Антикорсуду», — повідомили у ЦПК.
Раніше прокурори від Офісу генпрокурора змінили підозру екснардепу Максиму Микитасю з корупційної статті на некорупційну. У цій справі проходить і Олег Татаров. Після зміни підозри вони мотивували, що справа більше не підслідна НАБУ.
Згодом це підтвердили і в Антикорупційному суді. «Колегія суддів зупинила виконання ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 14.12.2020 до прийняття Апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду в цій справі одного з рішень», — зазначили там.
Сам же Татаров відреагував на цю новину і зазначив, що суд не скасовував рішення Печерського райсуду. Він назвав такі повідомлення у ЗМІ маніпуляцією. Однак ВАКС не скасовував рішення, а лише призупинив його.
- 2 грудня НАБУ оприлюднило листування підозрюваних у «справі Микитася» , серед яких, імовірно, був заступник голови ОП Олег Татаров. А вже 18 грудня Татарову вручили підозру у причетності до справи про заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії.
- За даними САП, екснардеп та екскерівник «Укрбуду» Максим Микитась у змові з Татаровим і заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС підробили експертизу. Посадовцю за це дали 250 тисяч гривень. Він занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів у понад 11 разів — з 81 мільйона гривень до 7 мільйонів.
- Згодом у НАБУ повідомили, що генпрокурор Ірина Венедіктова таємно змінила прокурорів у зазначеній справі, а Печерський суд постановив забрати справу в НАБУ. Після цього прокурори відкликали клопотання про запобіжний захід Татарову, а Вищий антикорупційний суд (ВАКС) це клопотання задовольнив — Татаров уникнув арешту.
- 15 січня ВАКС зобовʼязав генпрокурора розглянути клопотання про передачу справи Татарова із СБУ до НАБУ.
- 20 січня Центр протидії корупції оприлюднив текст законопроєкту, який, за його даними, Офіс президента готує для захисту Татарова від кримінального переслідування. Останній це заперечує.
- Після призначення Олега Татарова заступником керівника Офісу президента, окремі активи його колишніх роботодавців — компанії «Укрбуд» та її експрезидента Максима Микитася — почали переписувати на осіб з оточення Татарова.