Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що звинувачення на адресу його заступника Олега Татарова, якого підозрюють у схемі заволодіння 81 млн грн на будівництві житла для військових, є подіями чотирирічної давнини і не мають жодного стосунку до його теперішньої роботи в ОП.
Про це Єрмак сказав в інтервʼю «Новое время», коментуючи репутаційні ризики для Банкової через роботу в команді ОП Татарова.
«Звинувачення, що пролунали, мають чотирирічну давнину і не мають ніякого зв’язку з тією діяльністю пана Татарова, яку він здійснював в ОП», — наголосив він.
При цьому Єрмак зазначив, що раніше за жодного президента був би «немислимим» резонанс, якого набула справа Татарова, як і той факт, що «фігурантом може бути навіть співробітник ОП». На думку Єрмака, це говорить про «стовідсоткову відкритість та нульову толерантність до корупції».
Водночас він зазначив, що слідство щодо Татарова триває і ще немає судового рішення. «Ми як ніхто інший зацікавлені, щоб істина була встановлена, і ця справа опинилася у суді. З іншого боку, погодьтеся: ми живемо в такому інформаційному полі, де звинуватити можна будь-яку людину», — сказав Єрмак.
Крім того, він відкидає звинувачення, що ОП міг комунікувати щодо цього питання з генпрокурором Іриною Венедіктовою, яка в останній момент замінила прокурорів у його справі.
Також Єрмак, коментуючи призначення Татарова в ОП наголосив, що їх влаштував його професійний рівень. Водночас наголосив, що «це точно не була рекомендація Андрія Портнова».
«У мене є кадровий департамент, який підбирає людей, періодично дає кандидатури, проводить співбесіди. На той момент, коли ми відкривали вакансію, було запропоновано кілька кандидатур, проведено співбесіду і професійний рівень цієї людини [Татарова] нас влаштував. Це стало підставою для ухвалення рішення», — пояснив глава ОП.
Читайте також:
- 2 грудня НАБУ оприлюднило листування підозрюваних у «справі Микитася», серед яких, імовірно, був заступник голови ОП Олег Татаров. А вже 18 грудня Татарову вручили підозру у причетності до справи про заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії.
- За даними САП, екснардеп та екскерівник «Укрбуду» Максим Микитась у змові з Татаровим і заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС підробили експертизу. Посадовцю за це дали 250 тисяч гривень. Він занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів у понад 11 разів — з 81 мільйона гривень до 7 мільйонів.
- Згодом у НАБУ повідомили, що генпрокурор Ірина Венедіктова таємно змінила прокурорів у зазначеній справі, а Печерський суд постановив забрати справу в НАБУ. Після цього прокурори відкликали клопотання про запобіжний захід Татарову, а Вищий антикорупційний суд (ВАКС) це клопотання задовольнив — Татаров уникнув арешту.
- 15 січня ВАКС зобовʼязав генпрокурора розглянути клопотання про передачу справи Татарова із СБУ до НАБУ.