Офіс генпрокурора Ірини Венедіктової продовжує спроби «врятувати» Олега Татарова — чиновника МВС часів Януковича, а нині заступника голови Офісу президента, якого підозрюють у схемі заволодіння 81 млн грн на будівництві житла для військових.
Про це повідомляє Центр протидії корупції.
З офісу Венедіктової спробували відкликати скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення Печерського суду в справі Татарова, що забрав її з юрисдикції Національного антикорупційного бюро.
Відкликати скаргу САП намагався прокурор Андрій Грицан, який веде справу Татарова замість усунених антикорупційних прокурорів. Також офіс Венедіктової змінив 21 січня підозру Максиму Микитасю, який дав свідчення на заступника голови ОП.
«Зробили це з однією метою: вивести справу з-під юрисдикції ВАКС (Вищого антикорупційного суду) і закласти фундамент для виведення з провадження Татарова. А президенту Зеленському нормально, що в його Офісі і далі працює офіційно підозрюваний у хабарництві, якого всіма силами рятують від незалежного слідства і суду», — йдеться у повідомленні Центру протидії корупції.
Зазначається, що ВАКС не задовольнив клопотання прокурора Грицана про відкликання скарги, оскільки в суді відсутні матеріали справи — наразі вони знаходяться в Державному бюро розслідувань, яке вилучило всі документи з Печерського суду.
Читайте також:
«Судді ВАКС Глотов, Калугіна та Чорненька не тільки відмовили прокурору Венедіктовій у задоволенні клопотання, а ще й зобовʼязали ДБР передати ВАКС оригінал оскаржуваного рішення Печерського суду та інші матеріали справи. Невиконання ухвали карається кримінальним законодавством», — додає Центр протидії корупції.
- 2 грудня НАБУ оприлюднило листування підозрюваних у «справі Микитася», серед яких, імовірно, був заступник голови ОП Олег Татаров. А вже 18 грудня Татарову вручили підозру у причетності до справи про заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії.
- За даними САП, екснардеп та екскерівник «Укрбуду» Максим Микитась у змові з Татаровим і заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС підробили експертизу. Посадовцю за це дали 250 тисяч гривень. Він занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів у понад 11 разів — з 81 мільйона гривень до 7 мільйонів.
- Згодом у НАБУ повідомили, що генпрокурор Ірина Венедіктова таємно змінила прокурорів у зазначеній справі, а Печерський суд постановив забрати справу в НАБУ. Після цього прокурори відкликали клопотання про запобіжний захід Татарову, а Вищий антикорупційний суд (ВАКС) це клопотання задовольнив — Татаров уникнув арешту.
- 15 січня ВАКС зобовʼязав генпрокурора розглянути клопотання про передачу справи Татарова із СБУ до НАБУ.
- 20 січня Центр протидії корупції оприлюднив текст законопроєкту, який, за його даними, Офіс президента готує для захисту Татарова від кримінального переслідування. Останній це заперечує.
- Після призначення Олега Татарова заступником керівника Офісу президента, окремі активи його колишніх роботодавців — компанії «Укрбуд» та її експрезидента Максима Микитася — почали переписувати на осіб з оточення Татарова.