У низці міст Нідерландів й у столиці Данії 24 січня пройшли масові протести проти карантинних обмежень і, зокрема, комендантської години. У Нідерландах акції супроводжувалися сутичками з поліцією, заворушеннями, погромами та підпалами.
Як повідомляє Daily Mail, у Нідерландах сутички відбувалися в Амстердамі та Ейндховені.
У столиці поліція протистояла протестувальникам на Музейній площі. Силовики застосовували водомети та сльозогінний газ. У відповідь летіли пляшки та сміття. Кількох учасників акцій затримали за допомогою собак.
Днем раніше в Амстердамі почала діяти комендантська година — поліція виписала понад 3,6 тисячі штрафів і затримала майже 30 осіб. У день сутичок у місті затримали понад 50 осіб.
В Ейндховені сутички були більш жорстокими. Демонстранти змогли спалити автомобіль поліції, силовики застосовували водомети. Затримано майже 100 осіб.
У місті Урк група людей спалила мобільний центр для експрес-тестування на COVID-19. У поліцію, яка прибула на місце, полетіли скляні пляшки та феєрверки. У місцевому муніципалітеті та прокуратурі заявили про варварство та пообіцяли жорстку відповідь.
У Нідерландах комендантську годину (з 21:00 до 04:30) введено вперше після Другої світової війни. За порушення загрожує штраф у €95.
У данському Копенгагені пройшов марш антіізоляційної організації «Люди в чорному», в якому брали участь кілька тисяч людей. Масштабних зіткнень вдалося уникнути, але демонстранти спалили опудало премʼєр-міністра Метте Фредеріксен.
- В Євросоюзі заворушення на тлі карантинних обмежень стали нерідким явищем. Деякі обмеження призвели до жертв через дії поліції.
- На початку січня у Брюсселі люди вийшли на протест через смерть у відділенні поліції 23-річного хлопця, якого затримали після сутичок на тлі карантину.
- До цього, на початку грудня у столиці Албанії Тирані поліція застрелила 25-річного хлопця за порушення комендантської години, введеної через пандемію. Після його вбивства у країні спалахнули масові протести, а глава МВС подав у відставку.