В Албанії поліція застрелила порушника комендантської години. У столиці спалахнули протести з вимогою відставки глави МВС

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
В Албанії поліція застрелила порушника комендантської години. У столиці спалахнули протести з вимогою відставки глави МВС

У столиці Албанії Тірані поліція застрелила 25-річного Клодіана Раша за порушення комендатської години, введеної у країні через зростання кількості хворих на коронавірус. Після його вбивства у країні спалахнули масові протести, мітингувальники вимагають відставки глави Міністерства внутрішніх справ.

Про це повідомляють Reuters та Euronews.

Раша застрелили рано-вранці 8 грудня неподалік його дому. За даними силовиків, чоловік не виконав наказу зупинитися. Спочатку вони стверджували, що Раша міг бути озброєним, але згодом уточнили — вбитий тримав у руках «якийсь предмет», але не зброю.

Після вбивства Раша у столиці почалися масові протести. Сотні людей вийшли під офіси премʼєр-міністра та міністра внутрішніх справ. Протестувальники вимагають відставки останнього та негайного розслідувань обставин злочину. Люди кидали в урядові будівлі камені, а також підпалили та перекинули різдвяну ялинку.

Щоб розігнати мітингувальників, поліція застосувала сльозогінний газ. Внаслідок сутичок, за попередніми даними, два силовики та один журналіст отримали травми.

Офіцера поліція, якого підозрюють у вбивстві Клодиана Раша, арештували. Прокуратура розпочала розслідування обставин злочину. У поліції заявили, що офіцер порушив законодавство, використавши вогнепальну зброю.

  • В Албанії в листопаді через зростання кількості хворих на коронавірус посилили карантин, запровадивши комендантську годину.