Росія відновила будівництво «Північного потоку — 2» у водах Данії

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Російське судно «Фортуна», проти якого вводилися санкції, відновило будівництво газопроводу «Північний потік — 2» у виключній економічній зоні Данії.

Про це повідомляє Reuters.

«Судно «Фортуна» у водах Данії почало роботи з відновлення будівництва газопроводу «Північний потік — 2», — заявили в компанії Nord Stream 2.

У компанії зазначили, що усі роботи виконуються відповідно до наявних дозволів.

  • 1 січня Сенат США схвалив законопроєкт про оборонний бюджет, який ветував президент країни Дональд Трамп. Його обсяг становить понад $740 мільярдів. Документ, зокрема, передбачає виділення $250 мільйонів на військову допомогу Україні та посилення санкцій проти компаній, що беруть участь у будівництві та функціонуванні газопроводів «Північний потік — 2» і «Турецький потік». З 1 січня іноземні компанії, які проводять тестування, інспектування та сертифікацію трубопроводу, мають 30 днів, щоби вийти з проєкту, інакше вони потраплять під жорсткі обмеження США.
  • Якщо трубопровід добудують, Росія отримає можливість постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу, що становлять кілька мільярдів доларів на рік.
  • Газопровід починається в Росії, проходить через морські райони Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини і виходить на берег на узбережжі Німеччини. Трубопроводом можна транспортувати 55 мільярдів кубометрів природного газу на рік.
  • На початку січня норвезька компанія DNV GL, яка мала сертифікувати газопровід після завершення будівництва, відмовилася надавати свої послуги через нові санкції США. Після цього німецькі екологи домоглися припинення будівництва «Північного потоку — 2».
  • 19 січня російський «Газпром» уперше визнав, що проєкт газопроводу «Північний потік — 2» може бути припинений або згорнутий через політичний тиск.
  • 21 січня Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій закликає країни-члени Європейського Союзу значно посилити санкції проти Росії.