Німецькі екологи домоглися призупинення будівництва «Північного потоку — 2»

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Німецькі екологи домоглися призупинення будівництва «Північного потоку — 2»

Nord Stream 2 / Aксель Шмидт

Німецькі екологічні організації Deutsche Umwelthilfe та Німецький союз охорони природи та біорізноманіття подали апеляцію на видачу дозволу для будівництва газопроводу «Північний потік — 2» в економічній зоні Німеччини.

Про це пише Deutsche Welle.

У зв’язку з цим на період розгляду апеляції дія дозвілу буде тимчасово призупинена. Таким чином, будівництво газопроводу в німецьких територіальних водах поки неможливе.

Федеральне морське та гідрографічне агентство Німеччини дозволило подальше будівництво російського газопроводу «Північний потік — 2» у водах країни 15 січня. Попереднє рішення регулятора не дозволяло проводити роботи до кінця травня.

  • 1 січня Сенат США схвалив законопроєкт про оборонний бюджет, який ветував президент країни Дональд Трамп. Його обсяг становить понад $740 мільярдів. Документ, зокрема, передбачає виділення $250 мільйонів на військову допомогу Україні та посилення санкцій проти компаній, що беруть участь у будівництві та функціонуванні газопроводів «Північний потік — 2» і «Турецький потік». З 1 січня іноземні компанії, які проводять тестування, інспектування та сертифікацію трубопроводу, мають 30 днів, щоби вийти з проєкту, інакше вони потраплять під жорсткі обмеження США.
  • Якщо трубопровід добудують, Росія отримає можливість постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу, що становлять кілька мільярдів доларів на рік.
  • Газопровід починається в Росії, проходить через морські райони Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини і виходить на берег на узбережжі Німеччини. Трубопроводом можна транспортувати 55 мільярдів кубометрів природного газу на рік.