РосЗМІ: Норвезька компанія відмовилася сертифікувати «Північний потік—2» через санкції США

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:

Норвезька компанія DNV GL, яка мала сертифікувати російський газопровід «Північний потік—2» після завершення будівництва, відмовилася надавати свої послуги через набуття чинності нових санкцій США.

Про це повідомляє російське агентство РБК, у розпорядженні якого опинилася заява норвезької компанії.

«DNV GL припинить всі заходи з перевірки трубопровідної системи Nord Stream 2 у зв’язку з санкціями та допоки ці санкції залишаються чинними. Ми реалізуємо план зі згортання нашої підтримки з перевірки проєкту. У зв’язку з поточною ситуацією DNV GL не може видати сертифікат після закінчення будівництва трубопроводу», — цитує видання заяву.

Зазначимо, наразі підтверджень цієї інформації з інших джерел немає, заяву DNV GL поки що не коментує ані російська, ані норвезька влади.

  • 1 січня Сенат США схвалив законопроєкт про оборонний бюджет, який ветував президент країни Дональд Трамп. Його обсяг становить понад $740 мільярдів.
  • Документ, зокрема, передбачає виділення $250 млн на військову допомогу Україні та посилення санкцій проти компаній, що беруть участь у будівництві та функціонуванні газопроводів «Північний потік—2» і «Турецький потік». З 1 січня іноземні компанії, які проводять тестування, інспектування та сертифікацію трубопроводу, мають 30 днів, щоби вийти з проєкту, інакше вони потраплять під жорсткі обмеження США.
  • Російський морський трубопровід «Північний потік — 2» готовий майже на 93%. У грудні 2020 року завершили будівництво у німецькій виключній економічній зоні, тепер залишилась лише ділянка в Данії.
  • Якщо трубопровід добудують, Росія отримає можливість постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу, що становлять кілька мільярдів доларів на рік.
  • Газопровід починається в Росії, проходить через морські райони Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини і виходить на берег на узбережжі Німеччини. Трубопроводом можна транспортувати 55 мільярдів кубометрів природного газу на рік.