«Північний потік — 2»: США вводять санкції проти російського судна — в Німеччині висловили жаль

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

США повідомили Німеччину про плани ввести 19 січня санкції проти російської трубоукладальної баржі «Фортуна», яка бере участь у будівництві газопроводу «Північний потік — 2».

Як повідомляє Reuters, повідомлення отримало Міністерство економіки. Його представник в Берліні вже заявив, що Німеччина «з жалем приймає це повідомлення до відома».

Санкції будуть введені і проти власника корабля — компанії KVT-RUS. Зараз «Фортуна» знаходиться на якорі у Балтійському морі поблизу Ростока на півночі Німеччини.

  • 1 січня Сенат США схвалив законопроєкт про оборонний бюджет, який ветував президент країни Дональд Трамп. Його обсяг становить понад $740 мільярдів. Документ, зокрема, передбачає виділення $250 мільйонів на військову допомогу Україні та посилення санкцій проти компаній, що беруть участь у будівництві та функціонуванні газопроводів «Північний потік — 2» і «Турецький потік». З 1 січня іноземні компанії, які проводять тестування, інспектування та сертифікацію трубопроводу, мають 30 днів, щоби вийти з проєкту, інакше вони потраплять під жорсткі обмеження США.
  • Якщо трубопровід добудують, Росія отримає можливість постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу, що становлять кілька мільярдів доларів на рік.
  • Газопровід починається в Росії, проходить через морські райони Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини і виходить на берег на узбережжі Німеччини. Трубопроводом можна транспортувати 55 мільярдів кубометрів природного газу на рік.
  • На початку січня норвезька компанія DNV GL, яка повинна була сертифікувати газопровід після завершення будівництва, відмовилася надавати свої послуги через нові санкції США. Після цього німецькі екологи домоглися припинення будівництва «Північного потоку — 2».