Рада поки не може призначити нові вибори мера Харкова — бракує документів

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Рада поки не може призначити нові вибори мера Харкова — бракує документів

Чапала Анна / УНІАН

Верховна Рада поки не може призначити нові вибори мера Харкова після смерті Геннадія Кернеса, тому що немає відповідних документів.

Про це пише «Суспільне».

На нестачу документів вказали в Управлінні по зв’язках із місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Верховної Ради. Це Управління підготувало аналітичну довідку для парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Така довідка стосувалася звернення в. о. мера Харкова Ігоря Терехова про призначення нових виборів.

Профільний комітет доручив 5 січня розглянути клопотання Терехова про призначення виборів мера Харкова. Однак в Управлінні повідомили, що для цього бракує двох важливих документів: копії свідоцтва про смерть Кернеса та рішення міської ради Харкова про взяття до відома факту смерті.

«Згідно з пунктом 1 частини одинадцятої статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади у разі смерті — з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт», — пояснили у Раді.

Водночас міськрада Харкова досі не зробила цього. Після смерті Кернеса там ухвалили лише одне рішення щодо нього – про увічнення його пам’яті.

  • 2 січня секретар Харківської міської ради Ігор Терехов звернувся до Верховної Ради з проханням призначити позачергові вибори мера через смерть Геннадія Кернеса, який обіймав цю посаду. Він зазначив, що зробив все «за законом».
  • Кернес помер 16 грудня в німецькій клініці «Шаріте». Туди його доставили у вересні з коронавірусом та двостороннім запаленням легень. 11 грудня міськрада Харкова повідомила, що в Кернеса відмовили обидві нирки.