Депутати Харківської міської ради підтримали рішення про увічнення пам’яті мера Геннадія Кернеса, який помер 16 грудня у Німеччині. Про це повідомляє «Суспільне».
Відповідне рішення ухвалили на позачерговій сесії 30 грудня. За проголосували 64 депутати, проти — вісім.
В. о. мера Ігор Терехов наголосив про внесок Кернеса, сказавши, що його вшанування — «святий обовʼязок». Водночас він зазначив, що положення про почесного громадянина міста Харкова передбачає, що міськрада не може присвоювати це звання посмертно.
Читайте також:
Мерія поки вирішує, як саме будуть увічнювати памʼять мера. Положення ще допрацюють.
Раніше Терехов пропонував назвати на честь Кернеса станцію метро. Водночас, на сайті міськради зареєстрували кілька петицій, в яких містяни просять встановити меру пам’ятник, перейменувати на його честь аеропорт і вулиці.
- Кернес помер у німецькій клініці «Шаріте». Туди його доставили у вересні з коронавірусом та двостороннім запаленням легень. 11 грудня міськрада Харкова повідомила, що в Кернеса відмовили обидві нирки.
- На додачу до цього він ще мав ускладнення після замаху на вбивство у 2014 році. Тоді йому пошкодили хребет, спинний мозок, печінку та одну з легень. Після цього він почав пересуватися в інвалідному візку.
- У Харкові попрощались з Кернесом 23 грудня. Спочатку його відспівали у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі. На службу пустили лише найближчих родичів, друзів і колег, для решти харківʼян службу транслювали на екрані біля собору. О девʼятій ранку тіло перевезли до будівлі Театру опери і балету. Там підійти до труни та попрощатися могли всі охочі. На похорон прийшли 110 тисяч людей.