Обраний президент США Джо Байден і обрана віцепрезидент Камала Гарріс склали присягу — з цього моменту вони офіційно приступили до виконання своїх обовʼязків.
Через пандемію та нещодавній штурм Капітолія інавгурація проходила в нових умовах — на заході було приблизно 100 осіб, скасували традиційний урочистий парад і відмовились від балу.
Попередній президент країни Дональд Трамп захід демонстративно не відвідав. Уперше за 152 роки очільник Білого дому пропустив інавгурацію свого наступника. Трамп вилетів вранці 20 січня з Білого дому до Флориди, у свій маєток в Мар-а-Лаго.
Зазначимо, що Байден дуже давно в політиці — вже 51 рік. Президентом він став із третьої спроби — у 1988 та 2008 роках він не пройшов на партійних праймеріз. В адміністрації президента Барака Обами він був віцепрезидентом.
Зараз його команда озвучила пріоритетні плани — спочатку внутрішня політика, а до важливих міжнародних проблем повернуться трохи згодом.
Головним викликом для Байдена стане протидія поширенню коронавірусу у США. Одним із перших кроків стане запровадження маскового режиму на всій території країни та під час міжнародних поїздок. Також він планує повернути членство Штатів у Всесвітній організації охорони здоровʼя.
Читайте також:
Також Байден обіцяє відмовитися від будівництва стіни на кордоні з Мексикою, яку прагнув збудувати Трамп для захисту від мігрантів.
Щодо міжнародної політики, Байден обіцяє одразу ж звернутися до союзників США і запевнивнити їх у підтримці та в тому, що вони можуть покластися на Штати.
Плани щодо України. Байден у розмовах із лідерами Британії та Франції заявив про готовність спільно вирішувати конфлікт в Україні.
«Як президент я проясню Кремлю, що вони мусять закінчити свою агресію та окупацію України. Адміністрація Байдена — Гарріс гарантує, що Україна отримає необхідну економічну та військову підтримку, зокрема летальну зброю. Водночас закликаю Україну проводити важливі реформи, які є життєво необхідними для її успіху», — заявляв Байден.
Читайте також:
Віцепрезидент Гарріс неодноразово обіцяла підтримувати Україну і посилити співпрацю між державами, щоб розбудувати Збройні сили та покращити боротьбу з корупцією: «На відміну від чинного мешканця Білого дому [про це вона заявила ще у 2019 році, коли президентом був Трамп], я б постійно протистояла Путіну і захищала демократичні цінності, права людини та міжнародне право».
- 7 січня Конгрес затвердив перемогу демократа Байдена на виборах. Загалом у країні він набрав 306 голосів виборщиків із 270 необхідних. У Трампа 232 голоси.
- Трамп має кілька перспектив для діяльності після президентства. Він планує писати мемуари, думає про заснування свого медіа та збирається балотуватися на виборах 2024 року, якщо його син і дочка не стануть популярнішими за нього.