Міністерство оборони США перевіряє на причетність до екстремізму 25 тисяч бійців Національної гвардії, які прибувають до Вашингтону, щоб гарантувати безпеку під час інавгурації обраного президента Джо Байдена.
Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на посадовця з Пентагону, який побажав залишитись анонімним.
Додаткові заходи безпеки вжили через те, що частина причетних до штурму Капітолія була повʼязана зі збройними силами США. Після цього й виникло питання про екстремістські настрої у збройних силах.
Наразі армія співпрацює з ФБР, щоб перевірити всіх військовослужбовців, які будуть на інавгурації. Командувач Національної гвардії округу Колумбія генерал-майор Вільям Уокер сказав, що перевірка — це додатковий рівень безпеки на додаток до постійного моніторингу, який проводять американські збройні сили. Зазначимо, що всі військовослужбовці США проходять щорічну програму, яка вимагає від них повідомляти будь-яку інформацію про відому або передбачувану екстремістську поведінку.
У ФБР від коментарів відмовилися, направивши запитання в секретну службу.
Міністр армії Раян Маккарті заявив, що досі перевірка не виявила ніяких проблем з військовими, які прибувають на інавгурацію.
Читайте також:
Торік Пентагон отримав від ФБР 68 повідомлень щодо можливого внутрішнього екстремізму серед чинних і колишніх військовослужбовців. Ішлося про націоналізм, антифашизм, боротьбу з абортами й урядом. У більшості випадків це стосувалося ветеранів.
- 6 січня Конгрес зібрався, щоб затвердити перемогу на виборах президента Джо Байдена. Тоді Трамп опублікував відео, в якому вкотре заявив, що у нього вкрали вибори, але знов не надав жодних доказів. Після цього його прихильники пішли штурмувати будівлю Капітолія, де засідає Конгрес. Унаслідок інциденту загинули пʼятеро людей, зокрема один працівник поліції. Обраний президент Байден назвав цей штурм заколотом.
- Понад 40 учасників штурму вже постали перед судом, а у Вашингтоні побоюються нових заворушень у день інавгурації Джо Байдена (20 січня).
- Через те, що Трамп підбурював своїх прихильників до штурму Капітолія, Палата представників 13 січня оголосила йому імпічмент. Далі справу має розглянути Сенат — він або визнає Трампа невинним, або усуне від посади.