Уряд не планує продовжувати посилений карантин після 24 січня. Які діятимуть правила?

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Уряд не планує продовжувати посилений карантин після 24 січня. Які діятимуть правила?

УНІАН

Уряд не планує продовжувати посилений карантин в Україні, який діє до 24 січня. З 25-го країна має повернутися до «помаранчевої» зони карантину.

Про це заявив премєр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю «Україна 24».

Глава уряду вкотре наголосив, що посилений карантин вводили для зменшення кількості хворих на коронавірус після новорічно-різдвяних свят.

«З 25 січня ми перейдемо, ймовірно, до помаранчевої зони, яка діяла до введення цих правил [посиленого карантину]. Насправді ми дуже уважно спостерігаємо за ситуацією, почалося невелике збільшення [захворюваності], ми очікуємо більш значного зростання», — наголосив Шмигаль.

Водночас, він підкреслює, що медична система до цього готова — у лікарнях, за його словами, понад 53 тисячі ліжок забезпечено киснем, а із 63 тисяч відведених під хворих ліжок зайнята лише третина — 21 тисяча.

Зазначимо, що в уряді досі немає одностайної думки, як країна житиме після 24 січня. Перед цим головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що МОЗ не наполягатиме на продовженні посиленого карантину. Але кількома днями раніше міністр охорони здоровʼя Максим Степанов спершу заявляв, що запропонує його продовжити. Але вже згодом сказав, що МОЗ планує повернутися до адаптивного карантину, коли регіони ділять за захворюваністю на «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» зони.

Які правила діяли до посиленого карантину? В Україні, зокрема, було заборонено роботу закладів громадського харчування з 23:00 до 07:00 (крім доставки та замовлень навинос), а проведення розрахункових операцій припинялося після 22:00. Також забороняли проводити в розважальних закладах і закладах громадського харчування святкові та публічні заходи, бенкети, майстер-класи. А у музеях, на виставках та в галереях — приймати відвідувачів, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 квадратних метрів.

Нагадаємо, в Україні до кінця зими, 28 лютого, за рішенням уряду введений загальний карантин та режим надзвичайної ситуації. Під час загального карантину по всій країні діють обмеження «помаранчевої» зони.