Міністр охорони здоровʼя Максим Степанов пояснив, що жорсткий карантин запровадили на 16 днів, тому що саме стільки триватиме інкубаційний період захворювання на COVID-19 у людей, які інфікувалися протягом новорічних свят.
Про це він написав у Facebook.
За його словами, прогнози епідеміологів свідчать про поступове зростання кількості хворих на COVID-19 впродовж січня-лютого. «Паралельно спостерігатиметься сезонне підвищення рівня захворюваності на грип. Тож посилений карантин — це, зокрема, спосіб запобігти перенавантаженню медичної системи», — додав Степанов.
Міністр додав, що третина з усіх госпіталізованих із діагнозом COVID-19 — це пацієнти у важкому стані. «Це пов’язано з тим, що люди під час святкових відпусток почали рідше звертатися до лікарів у разі виникнення перших симптомів хвороби», — зазначив Степанов.
Також міністр повідомив про основні правила карантину. Зокрема, у супермаркетах дозволять продавати продукти харчування, лікарські засоби, вироби медичного призначення, засоби гігієни, засоби звʼязку, ветеринарні препарати, корми, побутову хімію, дитячі товари, інструменти, пресу й одяг.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко додав, що головною метою обмежень є зменшення мобільності людей. Він також пояснив, чому в супермаркетах не дозволено продаж одягу, іграшок та подібних товарів. За його словами, у минулі карантини люди збиралися в магазинах через подібні товари та створювали скупчення, а це порушує принцип карантину.
Степанов при цьому додав, що в кіосках можуть продаватися подібні товари, оскільки у них не передбачений прийом відвідувачів.
- Рішенням Кабінету міністрів в Україні відсьогодні, 8 січня, і до 24 січня діятиме посилений протиепідемічний карантин. Працювати зможуть тільки продуктові магазини, аптеки, банки, заправки і транспорт.
- Перед цим Степанов заявив, що локдаун не скасовуватимуть, попри зменшення нових випадків коронавірусу. Зараз в Україні зафіксовано понад 1,1 мільйона випадків захворювання і більше ніж 19 тисяч смертей.