Справа «Роттердам+»: Апеляційний суд підтвердив обґрунтованість збитків від формули у 18 млрд гривень

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Справа «Роттердам+»: Апеляційний суд підтвердив обґрунтованість збитків від формули у 18 млрд гривень

Getty Images / Bloomberg / Contributor

Шостий апеляційний суд Києва скасував рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо розміру збитків через формулу розрахування вартості електроенергії «Роттердам+».

Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

Апеляційний суд скасував рішення ОАСК, який раніше визнав необґрунтованою експертизу НАБУ, що встановила збитки у 18 мільярдів гривень від використання формули.

«НАБУ переконане, що ОАСК не може надавати оцінку доказам у кримінальному судочинстві, адже це поза його компетенцією. Апеляційний суд також дійшов висновку, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, і закрив провадження», — додали в НАБУ.

Справа «Роттердам+»

Формулу «Роттердам+» Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) почала використовувати з квітня 2016 року. Вона встановлювала тариф для теплових електростанцій на базі середньої ціни вугілля за імпортним паритетом за останній рік. Після цього почалося підвищення цін на електроенергію — тариф в Україні був привʼязаний до вартості вугілля на товарних біржах Нідерландів. У березні 2017 року НАБУ почало розслідувати змову під час впровадження формули «Роттердам+». У жовтні 2018 року керівник НАБУ Артем Ситник заявив, що українці переплатили 15 мільярдів гривень через необґрунтоване застосування цієї формули. Згодом рівень збитків сягнув майже 19 мільярдів.