Британська поліція пропонує безкоштовно давати марихуану наркозалежним в’язням, щоб зменшити рівень насильства та смертей від передозування небезпечними синтетичними наркотиками, які наразі поширені у тюрмах.
Про це повідомляє The Guardian.
На думку комісара з питань поліції та злочинності Північного Уельсу Арфона Джонса, тюрми потребують заходів зі зниження травматизму та насильства серед ув’язнених, а також боротьби з поширенням серед них дешевих і небезпечних синтетичних наркотиків.
Багато в’язнів отримують такі замінники героїну як метадон та бупренорфін, в той час як усім іншим виписують сильні анальгетики — прегабалін чи габапентин, які призводять до звикання та можуть зашкодити здоров’ю. Одночасно з цим у тюрмах поширені нелегальні наркотики.
На думку комісара, ніщо не заважає давати засудженим марихуану замість опіатів.
«Зрештою, опіати значно більш небезпечні за канабіс. Це було б покращенням і в порівнянні з незаконними спайсами, які проносять до в’язниць корумповані службовці», — сказав він.
Протягом останніх п’яти років в Уельсі та Англії ув’язнили понад 300 службовців в’язниць, які передавали в’язням наркотики, тютюн і мобільні телефони. Марихуана формально незаконна у Британії, проте саму рослину дозволили використовувати для медичних цілей, хоч і обмежено, у зв’язку з опором медичної еліти.
На думку комісара Джонса, можна встановити особливий режим для випробування марихуани на в’язнях у тюрмах, де помітний високий рівень контрабанди наркотиків та смертей від передозування синтетичними речовинами. Це має зробити тюрми безпечнішими, знизити рівень споживання небезпечних наркотиків та вберегти здоров’я в’язнів.
Читайте також:
- Комісія ООН з наркотичних засобів проголосувала за виключення марихуани зі списку найнебезпечніших наркотиків на кшталт героїну. У багатьох країнах, які орієнтуються на діяльність ООН, це рішення може посприяти легалізації медичного канабісу та більшій доступності ліків на його основі. Росія й Китай — проти.
- Депутати від фракції «Голос» зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Голова Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що легалізація канабісу в Україні можлива, але за умови, що він вживатиметься лише з медичною метою.
- Голова Національної поліції України вважає, що дозволяти будь-які наркотики — навіть марихуану — ні в якому разі не можна. На його переконання, діти через неї можуть стати наркоманами та переходять на більш важкі речовини.
- Громадяни Нової Зеландії проголосували на референдумі за легалізацію евтаназії як засобу для хворих у термінальній стадії, які прагнуть закінчити життя. При цьому з питання легалізації канабісу, яке теж винесли на референдум, більшість висловилась проти.
- На вівтарях іудейської святині біля ізраїльського міста Тель-Арад знайшли сліди канабісу, який використовували у прадавні часи в ритуальних цілях. Отже, Ізраїль можна віднести до місцин, де раніше практикували культове вживання психоактивної рослини.
- У 2019 році італійський суд визнав законним вирощування марихуани для власних потреб.