Народні депутати від фракції «Голос» зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт про легалізацію медичного канабісу.
Про це повідомила лідерка партії Кіра Рудик у своєму Facebook.
«Голос» зареєстрував у Раді законопроєкт, що полегшить доступ важкохворих громадян до медичного канабісу, який покращить їм перебіг хвороби. Неможливо й далі потурати абстрактним страхам суспільства про шкоду «травки», коли йдеться про життя і здоров’я людини», — пояснила вона.
За словами Рудик, для зменшення болів пацієнтам іноді дають набагато важчі наркотики, такі як морфін або кодеїн, які офіційно легалізовані для медичного застосування в Україні. Водночас канабіс не призводить до важких побічних ефектів.
Читайте також:
Також вона розповіла, що медичний канабіс легалізований у 60 країнах світу, а ООН у 2020 році взагалі виключила його з переліку найбільш небезпечних наркотиків.
«Врегулювання обігу медичного канабісу полегшить страждання більш ніж мільйона онкохворих українських пацієнтів; близько 20 тисяч дітей з епілепсією; пацієнтів із діабетом, депресією та тривожними станами, з хворобами Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом, псоріазом, а також зарадить мільйону паліативних хворих» — підкреслила нардеп.
- 15 травня 2019 року комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав електронну петицію про легалізацію медичного канабісу. Згодом відповідний законопроєкт зареєстрували в Раді.
- Володимир Зеленський перед президентськими виборами заявляв, що виступає проти легалізації зброї, але водночас підтримує узаконення проституції, медичної марихуани та грального бізнесу.
- На місцевих виборах президент Володимир Зеленський ініціював опитування, в якому закликав українців відповісти, чи вважають вони, зокрема, що варто дозволити використання медичного канабісу для важкохворих.
- У Верховній Раді вже створили робочу групу, яка напрацьовує законопроєкт про застосування медичного канабісу в Україні.