«Голос» зареєстрував у Раді законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Народні депутати від фракції «Голос» зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт про легалізацію медичного канабісу.

Про це повідомила лідерка партії Кіра Рудик у своєму Facebook.

«Голос» зареєстрував у Раді законопроєкт, що полегшить доступ важкохворих громадян до медичного канабісу, який покращить їм перебіг хвороби. Неможливо й далі потурати абстрактним страхам суспільства про шкоду «травки», коли йдеться про життя і здоров’я людини», — пояснила вона.

За словами Рудик, для зменшення болів пацієнтам іноді дають набагато важчі наркотики, такі як морфін або кодеїн, які офіційно легалізовані для медичного застосування в Україні. Водночас канабіс не призводить до важких побічних ефектів.

Також вона розповіла, що медичний канабіс легалізований у 60 країнах світу, а ООН у 2020 році взагалі виключила його з переліку найбільш небезпечних наркотиків.

«Врегулювання обігу медичного канабісу полегшить страждання більш ніж мільйона онкохворих українських пацієнтів; близько 20 тисяч дітей з епілепсією; пацієнтів із діабетом, депресією та тривожними станами, з хворобами Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом, псоріазом, а також зарадить мільйону паліативних хворих» — підкреслила нардеп.