Виконувач обовʼязків голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук поскаржився на відмову очільника Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка свідчити у справі про корупцію в судівській сфері.
Про це розповів в інтервʼю «Бабелю».
«Цей запобіжний захід, який ми намагаємось отримати в суді, жодним чином не впливає на наше розслідування. Він не є покаранням чи способом добути нові докази у справі, тому Вовк нахабно поводиться. Він не хотів давати свідчення і не дає їх — посилається на 63-ю статтю Конституції. Прокурори намагалися через суд застосувати привід, але судді відмовили», — розповів Грищук.
Він додав, що у цій справі призначено багато експертиз. «НАБУ попросило генерального прокурора продовжити строки досудового розслідування, щоб провести ці експертизи. Рішення ухвалить суд», — підкреслив очільник САП.
- 24 грудня детективи Національного антикорупційного бюро вручили голові Окружного адмінсуду Києва Павлу Вовку, який оголошений в розшук, повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду.
- НАБУ підозрює суддів Окружного адмінсуду Вовка, Аблова, Погрібніченка, Келеберду, Огурцова, Качура та Саніна в корупції та спробах захопити державну владу. 17 липня НАБУ представило запис розмов голови суду Павла Вовка і суддів ОАСК. Того ж дня працівники НАБУ провели обшуки в суді, після чого Вовку та його заступнику Євгену Аблову повідомили про підозру. 21 липня НАБУ оприлюднило нові записи телефонних розмов Вовка.
- 1 вересня Вища рада правосуддя одноголосно залишила на посаді Павла Вовка. У ВРП пояснили, що ухвалили таке рішення, оскільки «немає доказів» про вручення підозри Вовку належним чином — отже, він не набув статусу підозрюваного. Сам Вовк похвалив рішення ВРП і заявив, що іноземні агенти хочуть позбавити Україну суверенітету за допомогою НАБУ.
- У цій справі є ще один фігурант — голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк. Вищий антикорупційний суд вирішив відсторонити його від посади, а вже 22 жовтня стало відомо, що той написав заяву про відставку.