Нардеп Совгиря: Конституційний суд збереться 5 січня, щоб розглянути указ про відсторонення Тупицького

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Нардеп Совгиря: Конституційний суд збереться 5 січня, щоб розглянути указ про відсторонення Тупицького

Пресслужба Конституційного суду

Конституційний суд планує 5 січня провести збори, на яких збирається дати оцінку конституційності указу президента про відсторонення голови суду Олександра Тупицького.

Про це в Telegam повідомила нардеп від «Слуги народу», представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря.

Вона нагадала, що згідно із законом про Конституційний суд, КС на таких зборах вирішує питання, які безпосередньо не пов’язані зі здійсненням конституційного провадження. Збори суддів Конституційного суду є повноважними, якщо на них присутні щонайменше 12 суддів.

Також Совгиря підкреслила, що суд не може за власною ініціативою розглядати конституційність тих чи інших актів.

«Питання про конституційність зазначеного указу президента може бути розглянуто Конституційним судом виключно в разі подання до суду відповідного конституційного подання в порядку, передбаченому Конституцією і Законом «Про Конституційний суд України». Рішення щодо конституційності будь-якого акту, зокрема й указу президента, може бути ухвалено виключно на пленарному засіданні», — пояснила нардеп.

За словами Совгирі, якщо суд все ж таки ухвалить рішення щодо указу президента, то такий крок міститиме ознаки злочину за статтею 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем).

«Таким чином, на зборах суддів чи спеціальному пленарному засіданні Конституційного суду може бути вирішено питання виключно про подальшу організацію роботу суду з урахуванням відсторонення судді Тупицького О. М. від посади судді Конституційного суду», — резюмувала нардеп.