Аналітичний та інформаційний відділи фракції «Слуга народу» підготували для депутатів ефірні тези, де радять, як коментувати скандальну справу про заволодіння 81,5 млн грн Нацгвардії, в якій фігурує заступник керівника Офісу президента Олег Татаров.
Документ з ефірними тезами для «слуг» опинився у розпорядженні «Бабеля».
Зокрема, депутатів запевнили, що НАБУ не має жодних звинувачень проти Татарова, які б стосувалися його роботи в Офісі президента, а скандальна справа стосується періоду 2017 року, коли він працював юристом.
Окрім цього, автори документа зазначають, що посадові обов’язки Татарова в Офісі президента не передбачають жодної можливості контролю за діяльністю правоохоронних органів та НАБУ.
«Тому не тільки некоректно, але і просто неправда — говорити, ніби Татаров може контролювати діяльність правоохоронців. Офіс президента — це допоміжний орган, основне завдання якого — забезпечувати діяльність президента України», — радять у тезах.
Також аналітики партії вказують, що Татаров написав заяву про тимчасове призупинення його посадових обов’язків як заступника керівника Офісу президента, щоб уникнути будь-яких звинувачень у конфлікті інтересів та у політичному тиску.
«Татаров захищатиметься як приватна особа. Призупинення посадових обов’язків означає, що на певний час, який необхідний для завершення цієї ситуації, знімається навіть гіпотетична підозра, що Татаров може використати своє службове становище для захисту себе від звинувачень НАБУ», — пояснили в партії.
Читайте також:
До того ж в документі наголошується, що говорити про причетність Татарова до будь-яких злочинів передчасно, бо судді Антикорупційного суду ще не оцінювали матеріали, зібрані НАБУ.
«Пряму відповідальність за розвал «Укрбуду» несе Микитась, який керував компанією так, що вона збанкрутувала. Є багато повідомлень про те, що за рахунок «Укрбуду» Микитась оплачував своє розкішне життя та фінансував політиків з кола Порошенка, а можливо — давав гроші на вибори і самому Порошенку. Якби Микитась цього не робив, грошей на добудову житлових будинків вистачило б», — заявляють автори тез.
Також «слуг» запевнили, що оборудки Микитася були б неможливими, якби його не кришували тодішні посадовці держави, «і це не Татаров».
Читайте також:
Депутатам порадили говорити про можливу несправедливість, якщо Микитась «в обмін на вигідні НАБУ свідчення» уникне взагалі будь-якої відповідальності.
«Зізнання будь-якої людини не може бути царицею доказів щодо іншої людини. Якщо Микитась визнає винним себе — це добре. Але чи достатньо доказів у НАБУ проти Татарова або інших осіб... Пресрелізи, скріншоти та заяви з посиланням на «джерело у НАБУ» не можуть бути такими доказами», — додають у документі.
Наостанок «слуг» закликали висловлювати сподівання, що процес не буде затягуватись, бо якщо підозра «зависне», це дозволить опонентам НАБУ стверджувати, що бюро «використовує такі звинувачення для підтримки своєї медійної ваги».
- 18 грудня детективи НАБУ повідомили Татарову про підозру у причетності до справи про заволодіння 81 млн гривень Нацгвардії. За даними САП, колишній народний депутат, ексголова «Укрбуду» Максим Микитась у змові з Татаровим і заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС підробили експертизу. Посадовцю за це дали 250 тисяч гривень. Він занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів у понад 11 разів — з 81 мільйона гривень до 7 мільйонів.
- Микитасю і заступнику директора центру підозри вручили на початку грудня. Татаров заперечує свою причетність до справи і вважає, що оточення глави НАБУ «поширює чутки».
- Увечері 23 грудня Офіс генпрокурора передав справу Татарова до СБУ. До цього генпрокурор Венедіктова змінювала групу прокурорів у цій справі. НАБУ звинуватило ОГП у прямому захисті Татарова.
- 24 грудня ВАКС мав обирати Татарову запобіжний захід, але засідання відклали на понеділок, 28 грудня, на 12:30. Татаров обіцяв на засіданні суду розповісти про «зіткнення» з директором НАБУ. Бюро просить для нього утримання під вартою із заставою в 10 мільйонів гривень.