У ЦГЗ розповіли, яку вакцину від коронавірусу може отримати Україна. Зеленський закликав Макрона посприяти в «солідарному розподілі»

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:
У ЦГЗ розповіли, яку вакцину від коронавірусу може отримати Україна. Зеленський закликав Макрона посприяти в «солідарному розподілі»

Paul Biris / Getty Images

Україна, найімовірніше, отримає вакцину від коронавірусу англо-шведської компанії AstraZeneсa.

Про це заявив в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін у коментарі «Українській правді. Життя».

«Наразі результати щодо клінічної ефективності є у вакцин Pfizer, Moderna та AstraZeneca... Коли ми надсилали запит до COVAX, ми враховували умови зберігання, які можемо собі дозволити, тож, враховуючи виробничі потужності, є сподівання, що ми отримаємо вакцину від AstraZeneca», — розповів він.

Також Кузін зазначив, що нині вже є багато вакцин, які перебувають на останній фазі клінічних досліджень.

«Яку вакцину ми отримаємо, залежатиме від того, в які часові рамки буде відбуватися виробництво цієї вакцини. Але точну відповідь на те, вакцина якого виробника потрапить в Україну за програмою COVAX, ми зможемо отримати лише в січні 2021 року», — додав він.

Тим часом президент України Володимир Зеленський поспілкувався телефоном із французьким колегою Емманюелем Макроном, в якого нещодавно виявили коронавірус.

Під час розмови Зеленський закликав Макрона посприяти в отриманні Україною ліцензованої вакцини проти COVID-19 якісного виробництва.

«Лідери домовилися про подальшу координацію зусиль щодо солідарного розподілу сертифікованої вакцини», — повідомила пресслужба глави держави.